Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jarmulka. Co znamená pojem Jarmulka z kategorie Náboženství?

Co to je Jarmulka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Jarmulka?

Jarmulka neboli kipa je tradiční čepička, pokrývka hlavy, kterou nosí židé jako výraz úcty k Bohu.

Význam slova, termín, co je to Jarmulka? Odborný termín, výraz, slovo Jarmulka. Co znamená pojem Jarmulka z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jarmulka se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Jarmulka se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: význam, slovo, slovník, synonymum, formulace, význam pojmu, Náboženství, přesný výraz, přesný význam, popis, pojem, wiki, Náboženství, informace, vysvětlení, co to je

Co znamená pojem Jarmulka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Kipa (hebr.: כִּפָּה, pl. כיפות - kipot) nebo jarmulka (jidiš יאַרמלקע - jarmlke) je pokrývka hlavy, kterou věřící židé nosí ve shodě s tradicí svého náboženství (judaismus). Ta tvrdí, že člověk má mít hlavu pokrytou proto, aby nestál před Bohem nahý. Vyjadřuje tedy úctu k Bohu. Její původ se datuje do pobiblických dob. Podle Talmudu je žid povinný nosit kipu při modlitbě a studiu Tóry. Některé rabínské autority tento úzus rozšířily a tak od 16.-17. století nosí někteří věřící židé kipu neustále.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Jarmulka? resp. jaká je definice termínu Jarmulka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jarmulka, odpověď na dotaz co je to Jarmulka?. Víte např. kdo to je Divokej Bill? Znáte a víte kdo je Kazi? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde