Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jarmulka. Co znamená pojem Jarmulka z kategorie Náboženství?

Co to je Jarmulka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jarmulka

Jarmulka neboli kipa je tradiční čepička, pokrývka hlavy, kterou nosí židé jako výraz úcty k Bohu.

Význam slova, termín, co je to Jarmulka? Odborný termín, výraz, slovo Jarmulka. Co znamená pojem Jarmulka z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Jarmulka? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Jarmulka je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, slovo, wiki, slovník, význam slova, formulace, význam pojmu, Náboženství, co znamená, synonymum, přesný výraz, definice, vysvětlení, pojem, heslo, přesný význam

Co znamená pojem Jarmulka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Kipa (hebr.: כִּפָּה, pl. כיפות - kipot) nebo jarmulka (jidiš יאַרמלקע - jarmlke) je pokrývka hlavy, kterou věřící židé nosí ve shodě s tradicí svého náboženství (judaismus). Ta tvrdí, že člověk má mít hlavu pokrytou proto, aby nestál před Bohem nahý. Vyjadřuje tedy úctu k Bohu. Její původ se datuje do pobiblických dob. Podle Talmudu je žid povinný nosit kipu při modlitbě a studiu Tóry. Některé rabínské autority tento úzus rozšířily a tak od 16.-17. století nosí někteří věřící židé kipu neustále.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Jarmulka? resp. jaký je přesný význam slova Jarmulka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jarmulka, odpověď na dotaz co je to Jarmulka?. Víte např. kdo to je Wolverine? Znáte a víte kdo je Kazi? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Jarmulka hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde