Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jarmulka. Co znamená pojem Jarmulka z kategorie Náboženství?

Co to je Jarmulka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Jarmulka

Jarmulka neboli kipa je tradiční čepička, pokrývka hlavy, kterou nosí židé jako výraz úcty k Bohu.

Význam slova, termín, co je to Jarmulka? Odborný termín, výraz, slovo Jarmulka. Co znamená pojem Jarmulka z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Jarmulka? Pak se o ní podělte se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Jarmulka je v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Jarmulka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Kipa (hebr.: כִּפָּה, pl. כיפות - kipot) nebo jarmulka (jidiš יאַרמלקע - jarmlke) je pokrývka hlavy, kterou věřící židé nosí ve shodě s tradicí svého náboženství (judaismus). Ta tvrdí, že člověk má mít hlavu pokrytou proto, aby nestál před Bohem nahý. Vyjadřuje tedy úctu k Bohu. Její původ se datuje do pobiblických dob. Podle Talmudu je žid povinný nosit kipu při modlitbě a studiu Tóry. Některé rabínské autority tento úzus rozšířily a tak od 16.-17. století nosí někteří věřící židé kipu neustále.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, Jarmulka, heslo, význam pojmu, slovník, co znamená, formulace, termín, význam, popis, popis, vysvětlení, pojem, Náboženství, význam slova

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Jarmulka? resp. co je to Jarmulka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jarmulka, odpověď na dotaz co je to Jarmulka?. Víte např. kdo to je Numismatik? Znáte a víte kdo je Čeledín? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Jarmulka hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde