Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jarmulka. Co znamená pojem Jarmulka z kategorie Náboženství?

Co to je Jarmulka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Jarmulka?

Jarmulka neboli kipa je tradiční čepička, pokrývka hlavy, kterou nosí židé jako výraz úcty k Bohu.

Význam slova, termín, co je to Jarmulka? Odborný termín, výraz, slovo Jarmulka. Co znamená pojem Jarmulka z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Jarmulka s vašimi kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Jarmulka je v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Jarmulka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Kipa (hebr.: כִּפָּה, pl. כיפות - kipot) nebo jarmulka (jidiš יאַרמלקע - jarmlke) je pokrývka hlavy, kterou věřící židé nosí ve shodě s tradicí svého náboženství (judaismus). Ta tvrdí, že člověk má mít hlavu pokrytou proto, aby nestál před Bohem nahý. Vyjadřuje tedy úctu k Bohu. Její původ se datuje do pobiblických dob. Podle Talmudu je žid povinný nosit kipu při modlitbě a studiu Tóry. Některé rabínské autority tento úzus rozšířily a tak od 16.-17. století nosí někteří věřící židé kipu neustále.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: termín, Náboženství, co to je, Jarmulka, co znamená, slovo, význam slova, přesný význam, vysvětlení, popis, definice, význam, popis, význam pojmu, synonymum

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Jarmulka? resp. co znamená slovo Jarmulka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jarmulka, odpověď na dotaz co je to Jarmulka?. Víte např. kdo to je Numismatik? Znáte a víte kdo je Čeledín? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Jarmulka hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde