Co je to?
Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Co je to Islám? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Islám?

Islám je složen z více náboženských praktik. V obecné rovině musí muslimové dodržovat základních pět povinností, které jsou pilíři islámu. Muslimské společenství je spojeno tradičními pravidly, týkajícími se různých oblastí života, například pravidla uctívání, islámské právo šaría, postoje k životnímu prostředí a další pravidla, která v podstatě prostupují celým životem jednotlivce i muslimské společnosti.
Islám má dvě hlavní větve – sunny a šíiy. Jako náboženství převládá v Africe, na Blízkém východě a v části Asie.

Význam slova, termín, co je to Islám? Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Islám? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Islám se nachází v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Islám? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Islám (arabsky: الإسلام; ) je monoteistické abrahámovské náboženství založené na učení proroka Mohameda, náboženského a politického vůdce působícího v 7. století. Slovo islám znamená „podrobení se“ či odevzdání se Bohu (arabsky Alláh). Stoupenec islámu se nazývá muslim, což znamená „ten, kdo se podřizuje [Bohu]“. Počet muslimů je 1,57 až 1,65 miliardy, což z islámu činí po křesťanství druhé nejpočetnější náboženství světa.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Islám, přesný význam, definice, pojem, popis, informace, co to je, Náboženství, synonymum, význam, heslo, co znamená, přesný výraz, popis, význam pojmu

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Islám? resp. jaký je přesný význam slova Islám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islám, odpověď na dotaz co je to Islám?. Víte např. kdo to je Samoplátce? Znáte a víte kdo je Aristokrat? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.