Co je to?
Definice výrazu, termínu Hinduismus. Co znamená odborný pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Co je to Hinduismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hinduismus

Hinduismus je indické náboženství, které vychází z indického kastovního systému. Jeho vyznavači chtějí vysvobodit duševno od hmotného světa. Toho chtějí dosáhnout potlačením vlastní osobnosti a očištěním od žádostivosti. Hinduismus je zvláštní tím, že nemá jednoho zakladatele, výchozí posvátný text ani jednotná pravidla.
Uctívána je řada různých božstev – Bráhma, Višna, Šiva – výjimkou však není ani víra pouze v jednoho nebo dokonce žádného boha. Hinduisté věří v karmu a převtělování duší. Jejich cílem je správný život a stálý duchovní rozvoj.

Význam slova, termín, co je to Hinduismus? Definice výrazu, termínu Hinduismus. Co znamená odborný pojem Hinduismus z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hinduismus sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Hinduismus patří do sekce Náboženství

Co znamená pojem Hinduismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Hinduismus je po křesťanství a islámu třetí nejrozšířenější náboženství na světě, které má téměř jednu miliardu následovníků. Je to označení pro tradiční indický filosofický a náboženský koncept založený na historických duchovních praktikách, které jsou součástí životního stylu.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, formulace, slovo, co znamená, popis, Náboženství, co to je, význam slova, slovník, pojem, wiki, synonymum, význam pojmu, termín, popis

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Hinduismus? resp. co to je Hinduismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hinduismus, odpověď na dotaz co je to Hinduismus?. Víte např. kdo to je Casanova? Znáte a víte kdo je Editor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Hinduismus i v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.