Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Co to je Hidžáb? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hidžáb?

Hidžáb je původní označení pro závěs nebo zaclonění, dnes je však tímto slovem označován především velký šátek, kterým si muslimské ženy zakrývají vlasy, oblast krku a prsou. Nošení hidžábu se řídí podle oblastí – někde je povinné obecně, někde pouze v mešitách.
Nutnost chodit zahalena se vysvětluje tím, že takto oblečená žena nepřitahuje tolik muže, a proto s ní mohou snadněji jednat. V některých státech je nenošení hidžábu dokonce trestáno.

Význam slova, termín, co je to Hidžáb? Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Hidžáb se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Hidžáb je v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Hidžáb? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Hidžáb (arabsky حجاب ) doslova znamená clona, závěs, avšak v dnešní době je toto slovo používáno hlavně pro muslimský šátek, kterým si žena zahaluje z náboženských důvodů vlasy, krk a poprsí.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, význam slova, co znamená, slovo, wiki, Hidžáb, slovník, Náboženství, popis, co to je, informace, význam, význam pojmu, Náboženství, formulace

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Hidžáb? resp. jaká je definice termínu Hidžáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hidžáb, odpověď na dotaz co je to Hidžáb?. Víte např. kdo to je Jan Hus? Znáte a víte kdo je Broker? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.