Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Co to je Hidžáb? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hidžáb

Hidžáb je původní označení pro závěs nebo zaclonění, dnes je však tímto slovem označován především velký šátek, kterým si muslimské ženy zakrývají vlasy, oblast krku a prsou. Nošení hidžábu se řídí podle oblastí – někde je povinné obecně, někde pouze v mešitách.
Nutnost chodit zahalena se vysvětluje tím, že takto oblečená žena nepřitahuje tolik muže, a proto s ní mohou snadněji jednat. V některých státech je nenošení hidžábu dokonce trestáno.

Význam slova, termín, co je to Hidžáb? Odborný termín, výraz, slovo Hidžáb. Co znamená pojem Hidžáb z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Hidžáb) můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Hidžáb je v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Hidžáb? Výraz, definice slova z Wikipedie

Hidžáb (arabsky حجاب ) doslova znamená clona, závěs, avšak v dnešní době je toto slovo používáno hlavně pro muslimský šátek, kterým si žena zahaluje z náboženských důvodů vlasy, krk a poprsí.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: Náboženství, slovník, wiki, heslo, popis, popis, význam slova, slovo, význam pojmu, definice, přesný význam, Hidžáb, pojem, formulace, termín

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Hidžáb? resp. jaký je význam slova Hidžáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hidžáb, odpověď na dotaz co je to Hidžáb?. Víte např. kdo to je Jan Hus? Znáte a víte kdo je Broker? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Hidžáb i v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.