Co je to?
Definice výrazu, termínu Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Co je to Geneze? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Geneze

Geneze znamená vznik, zrod, proces vzniku nebo původ. Nejčastěji se tímto slovem označuje první kniha Bible, tedy kniha Mojžíšova. Název vychází z úvodních slov Bible, vyprávění o vzniku světa a počátku lidstva.
Za autora Geneze je považován nejčastěji Mojžíš, ovšem autorství je připisováno i jiným pramenům. Datovat a přesně vymezit autory lze jen těžko, přijímána je teorie, která uvádí Genezi jako kompilací více různých pramenů.

Význam slova, termín, co je to Geneze? Definice výrazu, termínu Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Geneze s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Geneze patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: termín, Náboženství, popis, význam, slovo, Geneze, definice, význam slova, Geneze, vysvětlení, informace, co znamená, synonymum, Náboženství, heslo, význam pojmu

Co označuje termín Geneze? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Genesis (hebrejsky בְּרֵאשִׁית Berešit), někdy též První kniha Mojžíšova, je první knihou židovské i křesťanské bible. Značí se zkratkou Gn nebo Gen, někdy také 1M. Židovství tuto knihu řadí na začátek Tóry, křesťanství na začátek Pentateuchu a tím i celého Starého zákona.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Geneze? resp. jaká je definice slova Geneze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geneze, odpověď na dotaz co je to Geneze?. Víte např. kdo to je Brahmá? Znáte a víte kdo je Homosexuál? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.