Co je to?
Definice výrazu, termínu Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Co je to Geneze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Geneze

Geneze znamená vznik, zrod, proces vzniku nebo původ. Nejčastěji se tímto slovem označuje první kniha Bible, tedy kniha Mojžíšova. Název vychází z úvodních slov Bible, vyprávění o vzniku světa a počátku lidstva.
Za autora Geneze je považován nejčastěji Mojžíš, ovšem autorství je připisováno i jiným pramenům. Datovat a přesně vymezit autory lze jen těžko, přijímána je teorie, která uvádí Genezi jako kompilací více různých pramenů.

Význam slova, termín, co je to Geneze? Definice výrazu, termínu Geneze. Co znamená odborný pojem Geneze z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Geneze? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Geneze se nachází v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Geneze? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Genesis (hebrejsky בְּרֵאשִׁית Berešit), někdy též První kniha Mojžíšova, je první knihou židovské i křesťanské bible. Značí se zkratkou Gn nebo Gen, někdy také 1M. Židovství tuto knihu řadí na začátek Tóry, křesťanství na začátek Pentateuchu a tím i celého Starého zákona.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, heslo, synonymum, Náboženství, Geneze, slovník, Náboženství, co to je, vysvětlení, popis, co znamená, wiki, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Geneze? resp. co to je Geneze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geneze, odpověď na dotaz co je to Geneze?. Víte např. kdo to je Muezzin? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.