Co je to?
Definice odborného termínu, slova Filipovka. Co znamená pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Co je to Filipovka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Filipovka?

Filipovka je náboženský termín, jedná se o název doby, kdy se držel půst před narozením Ježíše Krista. Její začátek je 15. listopadu a konec 24. prosince. Trvá tedy 40 dní.
Název je odvozen od svátku apoštola Filipa, který je 14. listopadu a hned po něm filipovka začíná. V tomto období se řeckokatoličtí věřící připravují na svátek Ježíšova narození, tedy na Vánoce.

Význam slova, termín, co je to Filipovka? Definice odborného termínu, slova Filipovka. Co znamená pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Filipovka? Potom se o definici podělte s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Filipovka je v sekci Náboženství

Klíčová slova: Filipovka, synonymum, význam slova, Náboženství, termín, slovo, Náboženství, popis, přesný význam, informace, co znamená, co to je, pojem, přesný výraz, význam pojmu

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Filipovka? resp. co je to Filipovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipovka, odpověď na dotaz co je to Filipovka?. Víte např. kdo to je Michael Kors? Znáte a víte kdo je Psychiatr? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.