Co je to?
Odborný výraz, definice slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Co je to Evangelium? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Evangelium?

Evangelium je text, který je součástí Bible a popisuje život a skutky Ježíše Krista. Základní čtyři evangelia nesou jména apoštolů – Matouš, Marek, Lukáš, Jan. V evangeliích vystupuje Ježíš Kristus jako reálná postava a události jsou popisovány tak, jako by se skutečně staly.
Evangelia se zachovala ve více rukopisech, proto se některé popisy mohou rozcházet. Přes rozdílné vědecké pohledy a názory jsou evangelia považována za poměrně spolehlivé historické prameny.

Význam slova, termín, co je to Evangelium? Odborný výraz, definice slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Evangelium) můžete sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Evangelium je v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Evangelium? Výraz, definice slova z Wikipedie

Evangelium (řecky εὐαγγέλιον euangelion, dobrá zpráva) je text pojednávající o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Texty vznikaly desetiletí po Ježíšově smrti. Čtyři evangelia zahrnutá do Nového zákona se nazývají kanonická, ostatní se označují jako apokryfní.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, popis, popis, vysvětlení, co znamená, informace, přesný výraz, slovník, Náboženství, definice, Evangelium, formulace, slovo, pojem

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Evangelium? resp. co znamená slovo Evangelium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evangelium, odpověď na dotaz co je to Evangelium?. Víte např. kdo to je Lobbista? Znáte a víte kdo je Cynik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Evangelium hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?