Co je to?
Odborný výraz, definice slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Co je to Evangelium? Význam slova

Co znamená termín Evangelium? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Evangelium je text, který je součástí Bible a popisuje život a skutky Ježíše Krista. Základní čtyři evangelia nesou jména apoštolů – Matouš, Marek, Lukáš, Jan. V evangeliích vystupuje Ježíš Kristus jako reálná postava a události jsou popisovány tak, jako by se skutečně staly.
Evangelia se zachovala ve více rukopisech, proto se některé popisy mohou rozcházet. Přes rozdílné vědecké pohledy a názory jsou evangelia považována za poměrně spolehlivé historické prameny.

Význam slova, termín, co je to Evangelium? Odborný výraz, definice slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Evangelium je v sekci Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, pojem, význam slova, termín, popis, slovník, Evangelium, význam, formulace, Náboženství, Evangelium, co to je, vysvětlení, wiki, definice, Náboženství

Co znamená pojem Evangelium? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Evangelium (řecky εὐαγγέλιον euangelion, dobrá zpráva) je text pojednávající o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Texty vznikaly desetiletí po Ježíšově smrti. Čtyři evangelia zahrnutá do Nového zákona se nazývají kanonická, ostatní se označují jako apokryfní.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Evangelium? resp. co je to Evangelium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evangelium, odpověď na dotaz co je to Evangelium?. Víte např. kdo to je Modista? Znáte a víte kdo je Soudkyně Barbara? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Evangelium hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?