Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Co to je Esoterika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Esoterika?

Esoterika je označení pro souhrn vědomostí určených pouze pro "vyvolené" jedince. Patří tam tzv. tajné vědy jako alchymie, magie, věštění (z karet, z křišťálové koule, astrologie) nebo léčitelství (biotronika, meditace, čakry, feng-shui). Esoterikou se zabývají různé tzv. tajné spolky, např. Svobodní zednáři.

Význam slova, termín, co je to Esoterika? Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Esoterika můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Esoterika se nachází v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Esoterika? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Esoterismus (z řeckého εσωτερικός, esoterikós, „vnitřní“, „uzavřený“) je označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí. Je protikladem exo, který naopak představuje obecně známé vědění.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, slovo, co to je, definice, přesný výraz, informace, popis, co znamená, heslo, termín

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Esoterika? resp. co to je Esoterika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esoterika, odpověď na dotaz co je to Esoterika?. Víte např. kdo to je Velký vezír? Znáte a víte kdo je Spasitel? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Esoterika i v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?