Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Co to je Esoterika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Esoterika?

Esoterika je označení pro souhrn vědomostí určených pouze pro "vyvolené" jedince. Patří tam tzv. tajné vědy jako alchymie, magie, věštění (z karet, z křišťálové koule, astrologie) nebo léčitelství (biotronika, meditace, čakry, feng-shui). Esoterikou se zabývají různé tzv. tajné spolky, např. Svobodní zednáři.

Význam slova, termín, co je to Esoterika? Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Esoterika? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Esoterika patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: co to je, termín, slovo, popis, význam pojmu, význam slova, synonymum, vysvětlení, definice, Náboženství, přesný význam, Náboženství, informace, wiki, heslo, Esoterika

Ve Wikipedii se o heslu Esoterika dozvíte následující

Esoterismus (z řeckého εσωτερικός, esoterikós, „vnitřní“, „uzavřený“) je označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí. Je protikladem exo, který naopak představuje obecně známé vědění.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Esoterika? resp. co přesně označuje termín Esoterika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esoterika, odpověď na dotaz co je to Esoterika?. Víte např. kdo to je Ivanka Trumpová? Znáte a víte kdo je Ksindl? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?