Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Co to je Esoterika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Esoterika?

Esoterika je označení pro souhrn vědomostí určených pouze pro "vyvolené" jedince. Patří tam tzv. tajné vědy jako alchymie, magie, věštění (z karet, z křišťálové koule, astrologie) nebo léčitelství (biotronika, meditace, čakry, feng-shui). Esoterikou se zabývají různé tzv. tajné spolky, např. Svobodní zednáři.

Význam slova, termín, co je to Esoterika? Odborný termín, výraz, slovo Esoterika. Co znamená pojem Esoterika z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Esoterika je v sekci Náboženství

Klíčová slova: význam, slovo, přesný význam, přesný výraz, Esoterika, Náboženství, co znamená, definice, termín, slovník, význam slova, heslo, pojem, synonymum, wiki, co to je

Co označuje termín Esoterika? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Esoterismus (z řeckého εσωτερικός, esoterikós, „vnitřní“, „uzavřený“) je označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí. Je protikladem exo, který naopak představuje obecně známé vědění.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Esoterika? resp. co znamená Esoterika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Esoterika, odpověď na dotaz co je to Esoterika?. Víte např. kdo to je Herobrine? Znáte a víte kdo je Ksindl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Esoterika v jiné sekci než Náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?