Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Co to je Chanuka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Chanuka

Chanuka (též Svátek světel) je židovský svátek, který trvá osm dní a jeho termín připadá podle židovského kalendáře na konec listopadu až na konec prosince. Připomíná zázrak opětovného vysvěcení Chrámu po jeho znesvěcení vojsky Antiocha IV. (po povstání Makabejských ve 2.století př. n. l.). Během chanuky jsou postupně zapalovány svíce na zvláštním osmiramenném svícnu.

Význam slova, termín, co je to Chanuka? Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Chanuka sdílejte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Chanuka je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: formulace, Chanuka, synonymum, co to je, popis, termín, přesný výraz, Náboženství, definice, význam, význam pojmu, pojem, wiki, slovník, informace, přesný význam

Co znamená pojem Chanuka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Chanuka (hebrejsky: חֲנֻכָּה, doslova „zasvěcení“ nebo „dedikace“), známá také jako Svátek světel, je osmidenní židovský svátek, připomínající zázrak při opětovném vysvěcení druhého Chrámu po povstání Makabejských v 2. století př. n. l. Chanuka se slaví po osm dní, počínaje podle židovského kalendáře 25. dnem měsíce kislev, což podle gregoriánského kalendáře připadá na období od konce listopadu do konce prosince.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Chanuka? resp. jaký je význam slova Chanuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chanuka, odpověď na dotaz co je to Chanuka?. Víte např. kdo to je Bernard Madoff? Znáte a víte kdo je Gerontofil? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde