Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Co to je Chanuka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Chanuka

Chanuka (též Svátek světel) je židovský svátek, který trvá osm dní a jeho termín připadá podle židovského kalendáře na konec listopadu až na konec prosince. Připomíná zázrak opětovného vysvěcení Chrámu po jeho znesvěcení vojsky Antiocha IV. (po povstání Makabejských ve 2.století př. n. l.). Během chanuky jsou postupně zapalovány svíce na zvláštním osmiramenném svícnu.

Význam slova, termín, co je to Chanuka? Odborný termín, výraz, slovo Chanuka. Co znamená pojem Chanuka z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Chanuka můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Chanuka se nachází v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Chanuka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Chanuka (hebrejsky: חֲנֻכָּה, doslova „zasvěcení“ nebo „dedikace“), známá také jako Svátek světel, je osmidenní židovský svátek, připomínající zázrak při opětovném vysvěcení druhého Chrámu po povstání Makabejských v 2. století př. n. l. Chanuka se slaví po osm dní, počínaje podle židovského kalendáře 25. dnem měsíce kislev, což podle gregoriánského kalendáře připadá na období od konce listopadu do konce prosince.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: co to je, wiki, Náboženství, význam, přesný výraz, formulace, vysvětlení, slovo, heslo, synonymum, popis, popis, význam pojmu

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Chanuka? resp. co to je Chanuka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chanuka, odpověď na dotaz co je to Chanuka?. Víte např. kdo to je Klempíř? Znáte a víte kdo je Numismatik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chanuka v jiné sekci než Náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde