Co je to?
Definice výrazu Čádor. Co znamená odborný pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Co to je Čádor? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Čádor?

Čádor je jeden z víc druhů islámských oděvů určených ženám. Nosí se hlavně v Iránu, jho hlavní úlohou je zakrýt celé ženské tělo od hlavy až k zemi, ale na rozdíl od jiných ženských muslimských oděvů nezakrývá tvář. Oděv je černý neb s tmavým vzorem, je dlouhý a splývá.
Část muslimských zemí nařizuje čádor jako povinné oblečení pro vstup do mešity. Obliba tohoto oděvu stoupá, kromě Iránu se stává také častým ženským oděvem v sousedních zemích, například v Afganistánu.

Význam slova, termín, co je to Čádor? Definice výrazu Čádor. Co znamená odborný pojem Čádor z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Čádor? Pak se o ní podělte s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Čádor patří do sekce Náboženství

Co znamená pojem Čádor? Definice slova, termínu z Wikipedie

Čádor je druh islámského oděvu pro ženy. Jedná se o dlouhý, splývavý oděv z černé nebo tmavě vzorované látky, který se nosí převážně v Íránu. Odhaluje ženinu tvář, ale zakrývá zbytek jejího těla až po kotníky. V některých zemích (jako je např. Írán) je povinný pro ženy, které vstupují do mešity. Čádor začíná být oblíbený také v sousedním Afghánistánu.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam slova, Náboženství, slovník, informace, popis, vysvětlení, co znamená, formulace, co to je, slovo, Čádor, termín, Náboženství, přesný výraz, heslo

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Čádor? resp. co to je Čádor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čádor, odpověď na dotaz co je to Čádor?. Víte např. kdo to je Jiří Sovák? Znáte a víte kdo je Buddha? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Čádor hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?