Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Buddhismus. Co znamená pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Co to je Buddhismus? Význam slovaVysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Buddhismus

Buddhismus je druh náboženství, rozšířený po celém světě (přes 300 miliónů příznivců). Nejvíce vyznavačů buddhismu žije v Asii, v Japonsku a v Tibetu. Základem buddhismu je mírumilovnost a meditace, konání dobrých skutků a soucit s bližními. Základem tohoto náboženství je učení Gautamy Siddhárthy čili Buddhy.
Cílem buddhismu je duchovní osvobození, kterého lze dosáhnout překonáním nejrůznějších tužeb. Podle buddhismu může nirvány dosáhnout každý z vyznavačů, nejen vyvolení, jak je tomu zvykem v jiných náboženstvích.

Význam slova, termín, co je to Buddhismus? Odborný termín, výraz, slovo Buddhismus. Co znamená pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Buddhismus můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Buddhismus se nachází v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Buddhismus? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Buddhismus (psáno i „budhismus“) je duchovně-filosofický systém, původem z indického subkontinentu, jehož základ vytvořil Siddhártha Gautama, běžně známý jako Buddha, což znamená "osvícený". Buddha žil a učil v severovýchodní Indii někdy mezi 6. a 4. stoletím př. n. l. Buddhisté jej respektují jako svého probuzeného či osvíceného učitele, který s nimi sdílel svůj vhled, jak pomoci cítícím bytostem zbavit se svého utrpení. Na rozdíl od hinduismu tak můžeme identifikovat jeho konkrétní počátek.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: synonymum, wiki, co to je, heslo, Buddhismus, termín, Náboženství, slovo, význam slova, definice, význam, popis, popis

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Buddhismus? resp. jaká je definice slova Buddhismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buddhismus, odpověď na dotaz co je to Buddhismus?. Víte např. kdo to je Cynik? Znáte a víte kdo je Egoista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Buddhismus i v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.