Co je to?
Definice odborného termínu, slova Askeze. Co znamená pojem Askeze z kategorie Náboženství?

Co je to Askeze? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Askeze?

Askeze, v řečtině cvičení či praxe, měla původně směřovat k upevnění disciplíny. Mělo se jednat o odříkání, popírání vlastních potřeb a podrobení se i utrpení. Často šlo o sexuální zdrženlivost, zřeknutí se majetku, omezení v jídle.
Askeze se obvykle vyskytuje v křesťanském náboženství, jejím prostřednictvím by mělo být dosaženo dokonalostí morálního i náboženského bytí, duchovního pokroku. Nejvyšším cílem, ke kterému asketa směřuje, je láska.

Význam slova, termín, co je to Askeze? Definice odborného termínu, slova Askeze. Co znamená pojem Askeze z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Askeze se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: informace, význam pojmu, Askeze, význam, Askeze, přesný výraz, termín, synonymum, popis, definice, heslo, Náboženství, formulace, význam slova, pojem, Náboženství

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Askeze? resp. co se přesně ukrývá za slovem Askeze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Askeze, odpověď na dotaz co je to Askeze?. Víte např. kdo to je Josef Čapek? Znáte a víte kdo je Daniel Dočekal? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Askeze hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.