Co je to?
Definice odborného termínu, slova Askeze. Co znamená pojem Askeze z kategorie Náboženství?

Co je to Askeze? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Askeze?

Askeze, v řečtině cvičení či praxe, měla původně směřovat k upevnění disciplíny. Mělo se jednat o odříkání, popírání vlastních potřeb a podrobení se i utrpení. Často šlo o sexuální zdrženlivost, zřeknutí se majetku, omezení v jídle.
Askeze se obvykle vyskytuje v křesťanském náboženství, jejím prostřednictvím by mělo být dosaženo dokonalostí morálního i náboženského bytí, duchovního pokroku. Nejvyšším cílem, ke kterému asketa směřuje, je láska.

Význam slova, termín, co je to Askeze? Definice odborného termínu, slova Askeze. Co znamená pojem Askeze z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Askeze? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Askeze je v sekci Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, popis, co znamená, Askeze, termín, slovo, vysvětlení, slovník, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, Náboženství, definice, informace, pojem

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Askeze? resp. co znamená slovo Askeze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Askeze, odpověď na dotaz co je to Askeze?. Víte např. kdo to je Snowden? Znáte a víte kdo je Žalobce? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Askeze v jiné sekci než Náboženství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.