Co je to?
Definice výrazu Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Co to je Asketický? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Asketický?

Asketický je přídavné jméno, označující souvislost s odříkáním se světským radostem a snahou dalšího rozvoje duchovního života. Činnost, nazývaná asketická, probíhá více způsoby, nejčastějšími je odříkání, vzdání se požitků, umrtvování nebo dokonce ubližování vlastnímu tělu. Souvisí s náboženstvím, zřeknutím se pravidel světa jako takového a vykonání pokání a dosažení ctnosti.
Asketický život je dobrovolný, jeho vyznavač je přesvědčen o správnosti svého konání a považuje ho za vysoce morální.

Význam slova, termín, co je to Asketický? Definice výrazu Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Asketický) můžete sdílet s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Asketický patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: definice, význam pojmu, popis, přesný význam, slovo, význam slova, pojem, Náboženství, synonymum, informace, co znamená, Náboženství, Asketický, formulace, heslo

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Asketický? resp. jaká je definice slova Asketický? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asketický, odpověď na dotaz co je to Asketický?. Víte např. kdo to je Upír? Znáte a víte kdo je Anděl? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Asketický i v jiných kategoriích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.