Co je to?
Definice výrazu Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Co to je Asketický? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Asketický

Asketický je přídavné jméno, označující souvislost s odříkáním se světským radostem a snahou dalšího rozvoje duchovního života. Činnost, nazývaná asketická, probíhá více způsoby, nejčastějšími je odříkání, vzdání se požitků, umrtvování nebo dokonce ubližování vlastnímu tělu. Souvisí s náboženstvím, zřeknutím se pravidel světa jako takového a vykonání pokání a dosažení ctnosti.
Asketický život je dobrovolný, jeho vyznavač je přesvědčen o správnosti svého konání a považuje ho za vysoce morální.


Co je to Asketický? Význam slova, termín, Definice výrazu Asketický. Co znamená odborný pojem Asketický z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Asketický patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: význam, přesný výraz, co znamená, heslo, terminus technicus, Náboženství, co to je, přesný význam, terminologie, pojem, slovo, vysvětlení, odborné názvosloví, význam pojmu, formulace, slovník, termín, wiki


Pojem Asketický je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Asketický ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asketický ve Wikimedia Commons

Najít heslo Asketický ve Wikipedii

Vyhledat slovo Asketický ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asketický ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Asketický ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Asketický například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Asketický? resp. co se skrývá pod slovem Asketický? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asketický, odpověď na dotaz co je to Asketický?. Víte např. kdo to je Rachel Weisz? Znáte a víte kdo je Martin Přikryl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.