Co je to?
Definice výrazu, termínu Amen. Co znamená odborný pojem Amen z kategorie Náboženství?

Co je to Amen? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Amen?

Každý z nás se jistě někdy setkal se slovem amen. Nejčastěji se používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Slovo používají křesťané, muslimové i židé. Jedná se o důkaz, že tato náboženství mají společné kořeny. Přes liturgii se slovo dostalo i do běžné mluvy, takže se s ním setkáte i u nenábožensky založených lidí. V křesťanství i židovství má slovo podobný význam a znamená potvrzení předchozího tvrzení. V islámu se používá po recitaci úvodní súry Koránu zvané Al-fátiha.

Význam slova, termín, co je to Amen? Definice výrazu, termínu Amen. Co znamená odborný pojem Amen z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Amen se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, význam, co to je, přesný význam, Náboženství, synonymum, Amen, slovo, co znamená, informace, popis, Náboženství, Amen, slovník, význam slova

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Amen dozvíte následující

Amen je slovo, které se často používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Nalezneme je jako součást/závěr modliteb jak v židovství, tak v křesťanství či islámu (ve formě امين ámín). Přes liturgii přešlo i do hovorové mluvy.

Slovo amen je jedním ze svědků společné semitské náboženské tradice spojující tři velká světová monoteistická náboženství.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Amen? resp. co přesně označuje termín Amen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amen, odpověď na dotaz co je to Amen?. Víte např. kdo to je Dysgrafik? Znáte a víte kdo je Solitér? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Amen v jiné sekci než Náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem