Co je to?
Definice výrazu, termínu Amen. Co znamená odborný pojem Amen z kategorie Náboženství?

Co je to Amen? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Amen

Každý z nás se jistě někdy setkal se slovem amen. Nejčastěji se používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Slovo používají křesťané, muslimové i židé. Jedná se o důkaz, že tato náboženství mají společné kořeny. Přes liturgii se slovo dostalo i do běžné mluvy, takže se s ním setkáte i u nenábožensky založených lidí. V křesťanství i židovství má slovo podobný význam a znamená potvrzení předchozího tvrzení. V islámu se používá po recitaci úvodní súry Koránu zvané Al-fátiha.

Význam slova, termín, co je to Amen? Definice výrazu, termínu Amen. Co znamená odborný pojem Amen z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Amen? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Amen patří do sekce Náboženství

Co znamená pojem Amen? Definice slova, termínu z Wikipedie

Amen je slovo, které se často používá při modlitbách, v náboženských a liturgických textech. Nalezneme je jako součást/závěr modliteb jak v židovství, tak v křesťanství či islámu (ve formě امين ámín). Přes liturgii přešlo i do hovorové mluvy.

Slovo amen je jedním ze svědků společné semitské náboženské tradice spojující tři velká světová monoteistická náboženství.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: co to je, popis, přesný význam, Amen, formulace, slovo, wiki, přesný výraz, pojem, definice, informace, význam pojmu, Náboženství, popis, termín

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Amen? resp. co to je Amen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amen, odpověď na dotaz co je to Amen?. Víte např. kdo to je Xenofob? Znáte a víte kdo je Adónis? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Amen hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem