Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Co je to Žerzej? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Žerzej

Žerzej je všeobecný pojem, který se používá pro označení měkké pleteniny. Tato lehká až středně těžká látka je mírně elastická, splývavá a nemačkavá. Pro žerzej je typický hladký nebo trochu členitý povrch. Běžně se rozlišuje jednoduchý nebo dvojitý žerzej (single a double jersey). Název žerzej dostala látka podle rybářských vest z hladkým povrchem, které se nosily na ostrově Jersey.
Je možné setkat se i s pojmem tkaný žerzej. Single žerzej se používá především pro lehké svrchní oblečení, spodní prádlo nebo lůžkoviny, s double žerzejem se setkáte nejvíce u svrchních šatů nebo prádla.

Význam slova, termín, co je to Žerzej? Odborný výraz, definice slova Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Žerzej s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Žerzej se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: Materiály, význam slova, popis, význam, Žerzej, formulace, slovo, vysvětlení, Žerzej, informace, definice, wiki, přesný význam, Materiály, co znamená, termín

Co označuje termín Žerzej? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Žerzej je všeobecné označení pro lehké až středně těžké pleteniny. Výrobky mají měkký omak, dobře splývají, jsou nemačkavé, mírně roztažné a elastické. Povrch je hladký nebo lehce členitý.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Žerzej? resp. co přesně znamená slovo Žerzej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žerzej, odpověď na dotaz co je to Žerzej?. Víte např. kdo to je Karel Hynek Mácha? Znáte a víte kdo je Dan Ťok? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Žerzej i v jiných kategoriích (než Materiály). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.