Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vltavín. Co znamená odborný pojem Vltavín z kategorie Materiály?

Co je to Vltavín? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vltavín?

Vltavín je průhledný kámen zelené barvy. Připomíná sklo, vyskytuje se v paletě barvy od světlé až po tmavou. Na Zem se dostal s meteority, je tedy mimozemského původu a do Čech se dostal z Bavorska. Jedná se o raritu, nevyskytující se jinde na světě.
Stáří vltavínu je odhadováno až na 14 milionů let. Byl znám již v době kamenné. Je cennou trofejí sběratelů a využití nachází ve šperkařském průmyslu.

Význam slova, termín, co je to Vltavín? Výraz, termín, definice slova Vltavín. Co znamená odborný pojem Vltavín z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Vltavín s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Vltavín patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: co znamená, Materiály, vysvětlení, formulace, význam, význam pojmu, přesný význam, co to je, heslo, Vltavín, význam slova, popis, definice, Materiály, slovo, wiki

Co označuje termín Vltavín? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Vltavín je označení pro tektit, který se nachází v okolí řeky Vltavy.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Vltavín? resp. co se skrývá pod slovem Vltavín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vltavín, odpověď na dotaz co je to Vltavín?. Víte např. kdo to je Ján Kuciak? Znáte a víte kdo je Chiméra? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.