Co je to?
Definice odborného termínu, slova Umakart. Co znamená pojem Umakart z kategorie Materiály?

Co je to Umakart? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Umakart?

Umakart byl původně název značky výrobku, který se však stal oficiálním označením desek používaných v minulosti jako kryt a izolace. Umakart je papír tvrzený pomocí pryskyřice a následně vsazený do rámu. Tím vzniká deska, se kterou se snadno pracuje.
Umakart má však nízké izolační vlastnosti, podléhá vlhkosti a je nestabilní. Ve spárách mezi deskami se drží voda a bují plísně. V současnosti se umakart k původním účelům nepoužívá, byl nahrazen modernějšími materiály s lepšími vlastnostmi.

Význam slova, termín, co je to Umakart? Definice odborného termínu, slova Umakart. Co znamená pojem Umakart z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Umakart? Potom se o definici podělte s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Umakart je v sekci Materiály

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, heslo, formulace, Materiály, co to je, přesný význam, Umakart, slovo, synonymum, přesný výraz, wiki, popis, Materiály, termín

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Umakart? resp. jaký je význam slova Umakart? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umakart, odpověď na dotaz co je to Umakart?. Víte např. kdo to je Fantomas? Znáte a víte kdo je Demagog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.