Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šindel. Co znamená pojem Šindel z kategorie Materiály?

Co je to Šindel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šindel

Šindel je druh střešní krytiny. Byl tradiční krytinou původních lidových staveb. Šindel je plochá dřevěná deska menších rozměrů a ve tvaru břitu. Na jedné straně je drážka, na druhé břit. Šindele lze vyrobit štípáním nebo řezáním. Štípané tradiční šindele mají mnohem delší životnost, řezané šindele se dělají z prken a jejich řezáním se naruší vlákna.
Šindele je nutno impregnovat a stále udržovat. Dodnes se používají v oblastech s drsnými podmínkami, například v horách.

Význam slova, termín, co je to Šindel? Odborný výraz, definice slova Šindel. Co znamená pojem Šindel z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Šindel je v sekci Materiály

Klíčová slova: slovo, definice, Materiály, Šindel, přesný výraz, formulace, co znamená, význam slova, význam pojmu, informace, co to je, heslo, přesný význam, význam, Šindel, synonymum

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Šindel? resp. co přesně označuje termín Šindel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šindel, odpověď na dotaz co je to Šindel?. Víte např. kdo to je Křivák? Znáte a víte kdo je Kvestor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Šindel hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?