Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šindel. Co znamená pojem Šindel z kategorie Materiály?

Co je to Šindel? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Šindel

Šindel je druh střešní krytiny. Byl tradiční krytinou původních lidových staveb. Šindel je plochá dřevěná deska menších rozměrů a ve tvaru břitu. Na jedné straně je drážka, na druhé břit. Šindele lze vyrobit štípáním nebo řezáním. Štípané tradiční šindele mají mnohem delší životnost, řezané šindele se dělají z prken a jejich řezáním se naruší vlákna.
Šindele je nutno impregnovat a stále udržovat. Dodnes se používají v oblastech s drsnými podmínkami, například v horách.

Význam slova, termín, co je to Šindel? Odborný výraz, definice slova Šindel. Co znamená pojem Šindel z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Šindel? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Šindel patří do sekce Materiály

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, informace, Šindel, pojem, význam slova, přesný význam, formulace, význam pojmu, slovník, synonymum, Materiály, význam, popis, Materiály, termín

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Šindel? resp. co je to Šindel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šindel, odpověď na dotaz co je to Šindel?. Víte např. kdo to je Zlatý slavík? Znáte a víte kdo je Kvestor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?