Co je to?
Odborný výraz, definice slova Šindel. Co znamená pojem Šindel z kategorie Materiály?

Co je to Šindel? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šindel

Šindel je druh střešní krytiny. Byl tradiční krytinou původních lidových staveb. Šindel je plochá dřevěná deska menších rozměrů a ve tvaru břitu. Na jedné straně je drážka, na druhé břit. Šindele lze vyrobit štípáním nebo řezáním. Štípané tradiční šindele mají mnohem delší životnost, řezané šindele se dělají z prken a jejich řezáním se naruší vlákna.
Šindele je nutno impregnovat a stále udržovat. Dodnes se používají v oblastech s drsnými podmínkami, například v horách.


Co je to Šindel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Šindel. Co znamená pojem Šindel z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Šindel patří do sekce Materiály

Klíčová slova: popis, termín, Šindel, definice pojmu, co to je, odborné názvosloví, definice, formulace, slovo, přesný výraz, slovník, co znamená, Materiály, informace, Materiály, význam slova, terminus technicus, pojem


Pojem Šindel je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Šindel

Najít slovo Šindel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šindel ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šindel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Šindel ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Šindel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Šindel na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Šindel například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Šindel? resp. co přesně označuje termín Šindel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šindel, odpověď na dotaz co je to Šindel?. Víte např. kdo to je Dana Morávková? Znáte a víte kdo je Tanečník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?