Co je to?
Definice výrazu, termínu Šelak. Co znamená odborný pojem Šelak z kategorie Materiály?

Co je to Šelak? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Šelak?

Šelak je označení pro přírodní surovinu živočišného původu, která obsahuje vosk a je velmi důležitá v lakýrnictví a oblasti využití laků. Jedná se o produkt červce lakového, který má sloužit k ochraně larev. Výměšky se nacházejí na větvičkách, ze kterých se sklízí dvakrát do roka.
Surovina se čistí a zpracovává do podoby jádrového laku, který se pak upravuje dále do varianty s voskem nebo bez vosku. Šelak je nezávadný, neobsahuje jedovaté části, nepáchne a je biologicky odbouratelný.

Význam slova, termín, co je to Šelak? Definice výrazu, termínu Šelak. Co znamená odborný pojem Šelak z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Šelak s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Šelak se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: pojem, slovo, Materiály, definice, co znamená, přesný výraz, co to je, význam, termín, význam pojmu, wiki, slovník, vysvětlení, synonymum, popis, heslo

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Šelak? resp. co označuje slovo Šelak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šelak, odpověď na dotaz co je to Šelak?. Víte např. kdo to je Jehovista? Znáte a víte kdo je Jiří Šmejc? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?