Co je to?
Definice výrazu, termínu Šelak. Co znamená odborný pojem Šelak z kategorie Materiály?

Co je to Šelak? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Šelak?

Šelak je označení pro přírodní surovinu živočišného původu, která obsahuje vosk a je velmi důležitá v lakýrnictví a oblasti využití laků. Jedná se o produkt červce lakového, který má sloužit k ochraně larev. Výměšky se nacházejí na větvičkách, ze kterých se sklízí dvakrát do roka.
Surovina se čistí a zpracovává do podoby jádrového laku, který se pak upravuje dále do varianty s voskem nebo bez vosku. Šelak je nezávadný, neobsahuje jedovaté části, nepáchne a je biologicky odbouratelný.

Význam slova, termín, co je to Šelak? Definice výrazu, termínu Šelak. Co znamená odborný pojem Šelak z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Šelak je v sekci Materiály

Klíčová slova: co to je, informace, přesný význam, význam, wiki, termín, popis, Šelak, význam slova, heslo, co znamená, pojem, vysvětlení, Šelak, slovník, formulace

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Šelak? resp. co znamená Šelak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šelak, odpověď na dotaz co je to Šelak?. Víte např. kdo to je Rafael Nadal? Znáte a víte kdo je Jiří Šmejc? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?