Co je to?
Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Co je to Satén? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Satén

Satén je tkanina s více možnostmi použití, nejčastěji se ze saténu vyrábí spodní a noční prádlo nebo večerní šaty, je také vhodný na podšívky dalšího oblečení. Satén vyniká vysokým leskem na líci látky. Vyrábí se z vláken přírodního hedvábí, polyamidu, polyesteru nebo viskózy. Bavlněný satén z vláken bavlny nebo viskózy se používá například na povlečení, závěsy či některé druhy oblečení. Satén má vzhledově přitažlivou strukturu, je lesklý a hladký, pěkně splývá a je měkký na omak.

Význam slova, termín, co je to Satén? Výraz, termín, definice slova Satén. Co znamená odborný pojem Satén z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Satén doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Satén se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: wiki, co to je, definice, informace, slovo, vysvětlení, synonymum, Satén, význam slova, pojem, termín, formulace, Materiály, heslo, Satén, popis

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Satén?

Satén je tkanina v atlasové vazbě s vysokým leskem na lícní straně, kde převažují osnovní nitě.
Tkaniny se vyrábí převážně z přízí z nekonečných vláken (přírodní hedvábí, viskóza, polyester, polyamid) s použitím na večerní šaty, podšívkovinu, spodní a noční prádlo.
Známé jsou také bavlněné satény, ze kterých se šijí povlaky na posteloviny, závěsy nebo i halenky a večerní šaty. Bavlněné tkaniny jsou většinou mercerované, levnější zboží je jen kalandrované.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Satén? resp. co znamená výraz Satén? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Satén, odpověď na dotaz co je to Satén?. Víte např. kdo to je Psychiatr? Znáte a víte kdo je Penélope Cruz? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Satén hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.