Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ratan. Co znamená pojem Ratan z kategorie Materiály?

Co to je Ratan? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ratan?

Ratan je popínavá rostlina, která roste v asijských pralesích. Tento druh liány je silný až 7 cm a může dosahovat délky přes 200 metrů. Jedná se o velmi ohebný druh materiálu, který se dále upravuje napařováním v oleji. Pak se z něj vyrábí nábytek, koše a další bytové doplňky.
Je velmi oblíbený, protože se jedná o přírodní materiál přirozeného vzhledu, s dlouhou životností, nižší cenou a snadnou údržbou. Nábytek z ratanu je lehký, pružný a vzdušný.

Význam slova, termín, co je to Ratan? Odborný termín, výraz, slovo Ratan. Co znamená pojem Ratan z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Ratan se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, formulace, informace, popis, význam, Materiály, synonymum, termín, slovo, definice, wiki, pojem, vysvětlení, co znamená, heslo

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ratan?

Ratan nebo rotang (Calamus rotang) je liána rostoucí v pralesích jihovýchodní Asie. Jde o popínavou rostlinu silnou od jednoho do sedmi centimetrů, jejíž šlahouny dosahují délky až přes dvě stě metrů. Dřevo je velmi lehké a ohebné, po napaření a impregnování v oleji se z něj pletou koše nebo nábytek, vyrábějí se z něj také klepadla na koberce, rákosky nebo deštníky.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Ratan? resp. jaká je definice slova Ratan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratan, odpověď na dotaz co je to Ratan?. Víte např. kdo to je Kršna? Znáte a víte kdo je Alois Hadamczik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.