Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ratan. Co znamená pojem Ratan z kategorie Materiály?

Co to je Ratan? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ratan?

Ratan je popínavá rostlina, která roste v asijských pralesích. Tento druh liány je silný až 7 cm a může dosahovat délky přes 200 metrů. Jedná se o velmi ohebný druh materiálu, který se dále upravuje napařováním v oleji. Pak se z něj vyrábí nábytek, koše a další bytové doplňky.
Je velmi oblíbený, protože se jedná o přírodní materiál přirozeného vzhledu, s dlouhou životností, nižší cenou a snadnou údržbou. Nábytek z ratanu je lehký, pružný a vzdušný.

Význam slova, termín, co je to Ratan? Odborný termín, výraz, slovo Ratan. Co znamená pojem Ratan z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ratan můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ratan je v kategorii Materiály

Klíčová slova: slovo, informace, přesný význam, popis, význam slova, přesný výraz, pojem, vysvětlení, heslo, Materiály, wiki, význam pojmu, význam, synonymum, Ratan, Materiály

Co znamená pojem Ratan? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Ratan nebo rotang (Calamus rotang) je liána rostoucí v pralesích jihovýchodní Asie. Jde o popínavou rostlinu silnou od jednoho do sedmi centimetrů, jejíž šlahouny dosahují délky až přes dvě stě metrů. Dřevo je velmi lehké a ohebné, po napaření a impregnování v oleji se z něj pletou koše nebo nábytek, vyrábějí se z něj také klepadla na koberce, rákosky nebo deštníky.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ratan? resp. co vlastně znamená slovo Ratan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratan, odpověď na dotaz co je to Ratan?. Víte např. kdo to je Herec? Znáte a víte kdo je Alois Hadamczik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.