Co je to?
Odborný výraz, definice slova PVC. Co znamená pojem PVC z kategorie Materiály?

Co je to PVC? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu PVC?

PVC je zkratka pro polyvinylchlorid, jednu z nejpoužívanějších umělých hmot. Jeho výroba je poměrně snadná a využití široké. Neměkčené PVC se nazývá novodur a slouží jako surovina pro výrobu potrubí, desek, profilů apod., kde je nutná tvarová stálost a odolnost. Měkčené PVC (novoplast) se používá na výrobu fólií, různých obalových materiálů, linolea, igelitu a celé řady dalších výrobků.

Význam slova, termín, co je to PVC? Odborný výraz, definice slova PVC. Co znamená pojem PVC z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to PVC? s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo PVC je v sekci Materiály

Klíčová slova: definice, informace, přesný význam, termín, pojem, PVC, heslo, co znamená, přesný výraz, synonymum, PVC, význam, Materiály, popis, Materiály, wiki

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu PVC?

Polyvinylchlorid (PVC) je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na Zemi, hned po polyethylenu a polypropylenu. Poprvé byl syntetizován roku 1935. Není rozpustný ve vodě, v olejích ani v koncentrovaných anorganických kyselinách a zásadách. 57 % jeho molekulové hmotnosti tvoří samotný chlór, 43 % ethen.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je PVC? resp. co to je PVC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PVC, odpověď na dotaz co je to PVC?. Víte např. kdo to je Jan Hus? Znáte a víte kdo je Fundraiser? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.