Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pryskyřice. Co znamená pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Co to je Pryskyřice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pryskyřice?

Pryskyřice, také smůla, je produkt některých rostlin, především jehličnatých stromů jako borovice či smrk. Tento výměšek je tekutý a lepkavý, později tvrdne. Obsahuje především uhlovodíky. Vyskytuje se na kmenech a větvích stromů, u některých druhů je obsažena přímo v jehlicích.
Pryskyřice má široké využití, je využívána při produkci léků, parfémů, kadidla a také lepidel. Zvláštním druhem je jantar, zkamenělá pryskyřice. Pryskyřice může být i uměle vyráběná.


Co je to Pryskyřice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pryskyřice. Co znamená pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pryskyřice sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pryskyřice patří do sekce Materiály

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, pojem, popis, vysvětlení, definice, informace, Materiály, formulace, odborné názvosloví, slovo, význam pojmu, heslo, význam, wiki, odborný výraz, co to je, co znamená


Pojem Pryskyřice je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pryskyřice ve Wikimedia Commons

Najít pojem Pryskyřice ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pryskyřice na Youtube

Zkusit najít výraz Pryskyřice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Pryskyřice na Google.cz

Hledat výraz Pryskyřice ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Pryskyřice například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Pryskyřice? resp. co znamená slovo Pryskyřice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pryskyřice, odpověď na dotaz co je to Pryskyřice?. Víte např. kdo to je Zbabělec? Znáte a víte kdo je Gabaj? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.