Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pryskyřice. Co znamená pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Co to je Pryskyřice? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pryskyřice?

Pryskyřice, také smůla, je produkt některých rostlin, především jehličnatých stromů jako borovice či smrk. Tento výměšek je tekutý a lepkavý, později tvrdne. Obsahuje především uhlovodíky. Vyskytuje se na kmenech a větvích stromů, u některých druhů je obsažena přímo v jehlicích.
Pryskyřice má široké využití, je využívána při produkci léků, parfémů, kadidla a také lepidel. Zvláštním druhem je jantar, zkamenělá pryskyřice. Pryskyřice může být i uměle vyráběná.

Význam slova, termín, co je to Pryskyřice? Odborný termín, výraz, slovo Pryskyřice. Co znamená pojem Pryskyřice z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pryskyřice můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Pryskyřice je v sekci Materiály

Klíčová slova: synonymum, slovník, co to je, wiki, slovo, heslo, pojem, formulace, co znamená, přesný výraz, informace, význam, přesný význam, popis, definice, Materiály

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Pryskyřice? resp. co je to Pryskyřice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pryskyřice, odpověď na dotaz co je to Pryskyřice?. Víte např. kdo to je Robert Čásenský? Znáte a víte kdo je Workoholik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.