Co je to?
Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Co je to Perkál? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Perkál?

Perkál je pojmenování pro jemnou a hustou bavlněnou tkaninu utkanou v plátnové vazbě. Perkál je na omak měkký a příjemný, může být jednobarevný nebo s potiskem. Dobře saje vlhkost a přizpůsobuje se teplotě lidského těla. Z perkálu se vyrábí především některé druhy oblečení, ložní spodní dámské prádlo a kapesníky.
Perkál pochází původně z Indie, v obchodě se můžete setkat i s názvy batist nebo mušelín. Jedná se o tradiční a velmi rozšířený druh látky.

Význam slova, termín, co je to Perkál? Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Perkál patří do sekce Materiály

Klíčová slova: Materiály, přesný výraz, Perkál, Perkál, heslo, význam pojmu, slovo, formulace, synonymum, přesný význam, definice, informace, Materiály, co znamená, popis, význam slova

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Perkál? resp. co se skrývá pod slovem Perkál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perkál, odpověď na dotaz co je to Perkál?. Víte např. kdo to je Zac Efron? Znáte a víte kdo je Merchandiser? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.