Co je to?
Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Co je to Perkál? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Perkál

Perkál je pojmenování pro jemnou a hustou bavlněnou tkaninu utkanou v plátnové vazbě. Perkál je na omak měkký a příjemný, může být jednobarevný nebo s potiskem. Dobře saje vlhkost a přizpůsobuje se teplotě lidského těla. Z perkálu se vyrábí především některé druhy oblečení, ložní spodní dámské prádlo a kapesníky.
Perkál pochází původně z Indie, v obchodě se můžete setkat i s názvy batist nebo mušelín. Jedná se o tradiční a velmi rozšířený druh látky.

Význam slova, termín, co je to Perkál? Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Perkál můžete sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Perkál se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: pojem, Materiály, co to je, význam slova, přesný význam, Materiály, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, heslo, synonymum, popis, slovník, informace, popis

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Perkál? resp. co znamená Perkál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perkál, odpověď na dotaz co je to Perkál?. Víte např. kdo to je Fyzioterapeut? Znáte a víte kdo je Druh? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Perkál i v jiných kategoriích (než Materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.