Co je to?
Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Co je to Perkál? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Perkál

Perkál je pojmenování pro jemnou a hustou bavlněnou tkaninu utkanou v plátnové vazbě. Perkál je na omak měkký a příjemný, může být jednobarevný nebo s potiskem. Dobře saje vlhkost a přizpůsobuje se teplotě lidského těla. Z perkálu se vyrábí především některé druhy oblečení, ložní spodní dámské prádlo a kapesníky.
Perkál pochází původně z Indie, v obchodě se můžete setkat i s názvy batist nebo mušelín. Jedná se o tradiční a velmi rozšířený druh látky.


Co je to Perkál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Perkál. Co znamená odborný pojem Perkál z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Perkál sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Perkál patří do sekce Materiály

Klíčová slova: Perkál, pojem, odborné názvosloví, wiki, formulace, slovo, odborný výraz, co to je, terminus technicus, lexikon, co znamená, Materiály, terminologie, význam slova, názvosloví, vysvětlení, popis, termín


Pojem Perkál je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Perkál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Perkál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Perkál ve Wikipedii

Hledat heslo Perkál ve Wikislovníku

Hledat pojem Perkál ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Perkál ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Perkál například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Perkál? resp. co označuje slovo Perkál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Perkál, odpověď na dotaz co je to Perkál?. Víte např. kdo to je Blogger? Znáte a víte kdo je Násilník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.