Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pašmína. Co znamená odborný pojem Pašmína z kategorie Materiály?

Co je to Pašmína? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pašmína?

Pašmína je luxusní forma kašmíru. Patří k drahým a vzácným látkám. Slovo pašmína znamená v perštině vlněnou látku. Vyrábí se z krční srsti koz tibetských. Nejkvalitnější vlna se získává od koz žijících ve vysokých nadmořských výškách.
Od jedné kozy se ročně získá pouze maximálně 30 dkg srsti. Ta se pak využívá k výrobě šál. Aby se výsledný produkt zpevnil a byl lesklejší, míchá se s hedvábím. Tkanina je velice tenká a jemná.

Význam slova, termín, co je to Pašmína? Výraz, termín, definice slova Pašmína. Co znamená odborný pojem Pašmína z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Pašmína je v sekci Materiály

Klíčová slova: Pašmína, informace, popis, termín, Materiály, formulace, heslo, Materiály, přesný výraz, slovo, význam, význam slova, slovník, význam pojmu, Pašmína, co znamená

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Pašmína? resp. jaký je význam slova Pašmína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pašmína, odpověď na dotaz co je to Pašmína?. Víte např. kdo to je Humanista? Znáte a víte kdo je Primátor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Materiály). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?