Co je to?
Definice výrazu, termínu Mosaz. Co znamená odborný pojem Mosaz z kategorie Materiály?

Co je to Mosaz? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mosaz

Mosaz je název pro slitinu zinku a mědi. Má dávnou historii, známa je již z období starověku, kdy však nebyla příliš rozšířena kvůli obtížné výrobě. Ta probíhala na dřevěném uhlí procesem žíhání mědi s oxidem zinečnatým. Ze zinku se stala pára, která se rozpouštěla v mědi.
Protože mosaz byla drahá, byla využívána na mince nebo jako materiál při výrobě šperků. Až v 18. století se produkce zjednodušila společným tavením mědi a zinku. Mosazi se využívá hlavně v průmyslu.

Význam slova, termín, co je to Mosaz? Definice výrazu, termínu Mosaz. Co znamená odborný pojem Mosaz z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Mosaz je v kategorii Materiály

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, informace, formulace, význam, vysvětlení, popis, pojem, co znamená, význam pojmu, synonymum, význam slova, termín, Mosaz, přesný význam, slovo

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Mosaz? resp. co znamená slovo Mosaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mosaz, odpověď na dotaz co je to Mosaz?. Víte např. kdo to je Chiropraktik? Znáte a víte kdo je Krampus? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.