Co je to?
Definice výrazu, termínu Mosaz. Co znamená odborný pojem Mosaz z kategorie Materiály?

Co je to Mosaz? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mosaz

Mosaz je název pro slitinu zinku a mědi. Má dávnou historii, známa je již z období starověku, kdy však nebyla příliš rozšířena kvůli obtížné výrobě. Ta probíhala na dřevěném uhlí procesem žíhání mědi s oxidem zinečnatým. Ze zinku se stala pára, která se rozpouštěla v mědi.
Protože mosaz byla drahá, byla využívána na mince nebo jako materiál při výrobě šperků. Až v 18. století se produkce zjednodušila společným tavením mědi a zinku. Mosazi se využívá hlavně v průmyslu.

Význam slova, termín, co je to Mosaz? Definice výrazu, termínu Mosaz. Co znamená odborný pojem Mosaz z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mosaz s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Mosaz se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: vysvětlení, Materiály, Materiály, synonymum, wiki, Mosaz, formulace, popis, termín, co to je, definice, přesný výraz, pojem, heslo, význam pojmu, význam

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Mosaz? resp. co označuje slovo Mosaz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mosaz, odpověď na dotaz co je to Mosaz?. Víte např. kdo to je Ivan Brezina? Znáte a víte kdo je Krampus? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Mosaz i v jiných kategoriích (než Materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.