Co je to?
Výraz, termín, definice slova Modurit. Co znamená odborný pojem Modurit z kategorie Materiály?

Co je to Modurit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Modurit

Modurit je název modelovací hmoty vyrobené na bázi polymeru, která má široké použití v průmyslu, ve zdravotnictví, designu a uměleckých odvětvích a také v tvořivých činnostech různého charakteru. Jedná se o polotuhou hmotu bílé barvy, která je plastická a snadno se tvaruje. Modurit je nehořlavý, zdravotně zcela nezávadný, a výtvory z něj lze vytvrdit za krátký čas na horkém vzduchu nebo ve vařící vodě.
Ještě před samotným použitím je možné modurit obarvit přidáním pigmentu nebo umělecké olejové barvy. Tato barviva se do hmoty velmi dobře zapracovávají. Zakoupit lze i již zabarvený materiál. Vytvrzovat hotový výrobek lze v elektrické troubě nebo sušičce, ve vroucí vodě cca 15 minut na 1 cm. Na tvrzení moduritu nesmí být použita mikrovlnná trouba.

Význam slova, termín, co je to Modurit? Výraz, termín, definice slova Modurit. Co znamená odborný pojem Modurit z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Modurit patří do sekce Materiály

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, wiki, Materiály, Modurit, popis, slovník, synonymum, formulace, slovo, význam, Modurit, Materiály, vysvětlení, pojem, co to je

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Modurit? resp. jaký je význam slova Modurit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Modurit, odpověď na dotaz co je to Modurit?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Harry Potter? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.