Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lurex. Co znamená odborný pojem Lurex z kategorie Materiály?

Co je to Lurex? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lurex

Lurex je název chráněné značky příze s kovovým leskem. Má tvar stužky a vyrábí se z hliníkové folie, která po obou stranách potažená polyesterem. Někdy se používá náhradní možnost – polyesterová stužka, která je hliníkovým prachem postříkána. Tyto stužky se upravují stříháním na jemnost 50-670 tex. K tomu se používají speciální stroje, řízené počítačem.
Jedná se o efektní niť používanou v brokátových tkaninách, v látkách na různé kostýmy nebo na speciální výrazné švy.

Význam slova, termín, co je to Lurex? Výraz, termín, definice slova Lurex. Co znamená odborný pojem Lurex z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lurex je v kategorii Materiály

Klíčová slova: Materiály, pojem, vysvětlení, Lurex, definice, význam pojmu, přesný význam, přesný výraz, slovník, význam slova, co to je, heslo, co znamená, formulace, wiki, Materiály

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Lurex? resp. co označuje slovo Lurex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lurex, odpověď na dotaz co je to Lurex?. Víte např. kdo to je Pavel Nedvěd? Znáte a víte kdo je Luděk Sekyra? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.