Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lurex. Co znamená odborný pojem Lurex z kategorie Materiály?

Co je to Lurex? Význam slova

Co znamená termín Lurex? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lurex je název chráněné značky příze s kovovým leskem. Má tvar stužky a vyrábí se z hliníkové folie, která po obou stranách potažená polyesterem. Někdy se používá náhradní možnost – polyesterová stužka, která je hliníkovým prachem postříkána. Tyto stužky se upravují stříháním na jemnost 50-670 tex. K tomu se používají speciální stroje, řízené počítačem.
Jedná se o efektní niť používanou v brokátových tkaninách, v látkách na různé kostýmy nebo na speciální výrazné švy.

Význam slova, termín, co je to Lurex? Výraz, termín, definice slova Lurex. Co znamená odborný pojem Lurex z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lurex sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lurex patří do sekce Materiály

Klíčová slova: vysvětlení, Lurex, Materiály, slovo, co znamená, význam pojmu, přesný výraz, pojem, informace, co to je, synonymum, Materiály, popis, definice, wiki, přesný význam

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Lurex? resp. co znamená slovo Lurex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lurex, odpověď na dotaz co je to Lurex?. Víte např. kdo to je Zikmund? Znáte a víte kdo je Luděk Sekyra? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.