Co je to?
Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Co to je Lazura? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lazura?

Lazura je název pro velmi tenkou vrstvu barvy, která se vytvoří nanesením několika vrstev poloprůhledné barvy na jiné barevné vrstvy. Tyto vrstvy barvy jsou přes lazuru viditelné, a tak vznikají další odstíny barev, které se mohu i různě měnit. Lazura vzniká při lazurování a používá se především při malování temperami, akrylem, olejovými barvami a při tvorbě akvarelů.
Lazura se používá při zdobení okrasných předmětů a keramiky. Při ošetřování dřeva se lazurou nazývá olejovitý nátěr, který pomáhá při ochraně dřeva proti hmyzu a plísním.

Význam slova, termín, co je to Lazura? Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lazura sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lazura patří do sekce Materiály

Klíčová slova: přesný význam, definice, slovník, informace, význam slova, synonymum, formulace, Lazura, popis, Lazura, význam, slovo, co znamená, termín, Materiály, wiki

Co označuje termín Lazura? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Lazura je tenká vrstva barvy, vytvořená nanášením vrstev poloprůhledné barvy na předchozí barevné vrstvy (nikoli podklad).

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Lazura? resp. co to je Lazura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lazura, odpověď na dotaz co je to Lazura?. Víte např. kdo to je Švagrová? Znáte a víte kdo je Barbora Šámalová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Lazura hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.