Co je to?
Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Co to je Lazura? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lazura

Lazura je název pro velmi tenkou vrstvu barvy, která se vytvoří nanesením několika vrstev poloprůhledné barvy na jiné barevné vrstvy. Tyto vrstvy barvy jsou přes lazuru viditelné, a tak vznikají další odstíny barev, které se mohu i různě měnit. Lazura vzniká při lazurování a používá se především při malování temperami, akrylem, olejovými barvami a při tvorbě akvarelů.
Lazura se používá při zdobení okrasných předmětů a keramiky. Při ošetřování dřeva se lazurou nazývá olejovitý nátěr, který pomáhá při ochraně dřeva proti hmyzu a plísním.

Význam slova, termín, co je to Lazura? Definice výrazu Lazura. Co znamená odborný pojem Lazura z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Lazura můžete sdílet se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Lazura je v sekci Materiály

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, definice, význam, co to je, termín, přesný výraz, heslo, Lazura, Materiály, význam pojmu, přesný význam, synonymum

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Lazura? resp. jaký je význam slova Lazura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lazura, odpověď na dotaz co je to Lazura?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Forman? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.