Co je to?
Definice výrazu, termínu Křišťál. Co znamená odborný pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Co je to Křišťál? Význam slova

Co znamená termín Křišťál? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Křišťál je čirá,bezbarvá odrůda křemene. Pokud je krystalický, tvoří šestiboké hranolovité krystaly. Od starověku je s oblibou využíván pro výrobu šperků a ozdobných předmětů. Slovem křišťál ale také označujeme typ olovnatého skla. Tento druh skla má vysoký obsah oxidu olovnatého, což mu dodává specifické vlastnosti, a to vyšší hustotu a výraznější lesk. Využívá se pro výrobu dekorativních předmětů.

Význam slova, termín, co je to Křišťál? Definice výrazu, termínu Křišťál. Co znamená odborný pojem Křišťál z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Křišťál) můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Křišťál patří do sekce Materiály

Co znamená pojem Křišťál? Definice slova, termínu z Wikipedie

Křišťál je bezbarvá odrůda křemene (SiO2). Většinou se vyskytuje ve formě krystalů v šesterečné krystalové soustavě s tvrdostí 6,5–7,5 Mohsovy stupnice. Vzniká jako většina křemičitanů vykrystalizováním z magmatu. Křišťál je hojně využívaným kamenem ve šperkařství (většinou s vrostlicemi), v laserové technice a radiotechnice, pro výrobu optických přístrojů a ve sklářském průmyslu. Oblíbený je jako sbírkový kámen.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Materiály, význam, definice, vysvětlení, co to je, heslo, slovník, formulace, co znamená, popis, wiki, synonymum, Křišťál, přesný význam, termín

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Křišťál? resp. jaký je přesný význam slova Křišťál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křišťál, odpověď na dotaz co je to Křišťál?. Víte např. kdo to je Alkoholik? Znáte a víte kdo je Kašér? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Křišťál hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.