Co je to?
Definice výrazu Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Co to je Krepdešín? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Krepdešín

Krepdešín bylo původní označení pro tkaninu z přírodního hedvábí. Název pochází z francouzštiny – Crepe de Chine. Krepdešín je druhem polokrepu a v dnešní době se používají jeho varianty kombinované z mikrovláken a přízí z umělého hedvábí v hladkém i tvarovaném provedení. Vznikne tak krepdešín vlastnostmi podobný saténu (splývavý a hladký). Jeho povrch je však matnější a jeho struktura je zrnitější.
Protože je nošení krepdešínu příjemné, je jeho využití značně široké – vyrábí se z něj jak spodní prádlo, tak šaty, halenky nebo šály.

Význam slova, termín, co je to Krepdešín? Definice výrazu Krepdešín. Co znamená odborný pojem Krepdešín z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Krepdešín s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Krepdešín je v kategorii Materiály

Klíčová slova: heslo, význam, význam slova, wiki, Krepdešín, co znamená, popis, synonymum, formulace, přesný význam, vysvětlení, Materiály, slovo, pojem, přesný výraz, Krepdešín

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Krepdešín? resp. co vlastně znamená slovo Krepdešín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krepdešín, odpověď na dotaz co je to Krepdešín?. Víte např. kdo to je Demagog? Znáte a víte kdo je Priapos? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.