Co je to?
Definice odborného termínu, slova Keramika. Co znamená pojem Keramika z kategorie Materiály?

Co je to Keramika? Význam slova

Co znamená termín Keramika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Keramika je pojmenování pro materiál, který se používá v sochařství, stavebnictví a pro výrobu nádobí. Jedná se o neorganickou a nekovovou hmotu nebo uhlíkový materiál, který se vyrábí při vysokých teplotách.
Za keramiku se v současnosti považují i jiné materiály, označované jako hi-tech. Může jít o slinuté karbidy kovů, využívané hlavně v armádě nebo v nástrojařství. Typickou vlastností keramiky je nízká tepelná a elektrická vodivost. Keramika je pevná, ale současně křehká, a také není pružná. Odolává změnám teplot i rzi, vlhkosti a chemickým vlivům.

Význam slova, termín, co je to Keramika? Definice odborného termínu, slova Keramika. Co znamená pojem Keramika z kategorie Materiály?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Keramika sdílet se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Keramika patří do sekce Materiály

Klíčová slova: význam, pojem, synonymum, Keramika, heslo, termín, definice, slovo, význam slova, vysvětlení, co znamená, popis, Keramika, přesný význam, Materiály, wiki

Co znamená pojem Keramika? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Keramika (řecky „pro hrnčířství“) je směs anorganických nekovových materiálů nebo uhlíkový materiál, vyrobený pálením v peci za vysokých teplot. Keramika se využívá pro výrobu nádobí, nástrojů, šperků, v sochařství, ve stavebnictví a kamnářství.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Keramika? resp. co vlastně znamená slovo Keramika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keramika, odpověď na dotaz co je to Keramika?. Víte např. kdo to je Urolog? Znáte a víte kdo je Libuše Šafránková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Keramika hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?