Co je to?
Definice odborného termínu, slova Keramika. Co znamená pojem Keramika z kategorie Materiály?

Co je to Keramika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Keramika?

Keramika je pojmenování pro materiál, který se používá v sochařství, stavebnictví a pro výrobu nádobí. Jedná se o neorganickou a nekovovou hmotu nebo uhlíkový materiál, který se vyrábí při vysokých teplotách.
Za keramiku se v současnosti považují i jiné materiály, označované jako hi-tech. Může jít o slinuté karbidy kovů, využívané hlavně v armádě nebo v nástrojařství. Typickou vlastností keramiky je nízká tepelná a elektrická vodivost. Keramika je pevná, ale současně křehká, a také není pružná. Odolává změnám teplot i rzi, vlhkosti a chemickým vlivům.

Význam slova, termín, co je to Keramika? Definice odborného termínu, slova Keramika. Co znamená pojem Keramika z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Keramika? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Keramika je v sekci Materiály

Co znamená pojem Keramika? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Keramika (řecky „pro hrnčířství“) je směs anorganických nekovových materiálů nebo uhlíkový materiál, vyrobený pálením v peci za vysokých teplot. Keramika se využívá pro výrobu nádobí, nástrojů, šperků, v sochařství, ve stavebnictví a kamnářství.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, význam slova, wiki, informace, pojem, význam, Materiály, co to je, Materiály, význam pojmu, slovo, Keramika, popis, co znamená, slovník

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Keramika? resp. jaká je definice termínu Keramika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keramika, odpověď na dotaz co je to Keramika?. Víte např. kdo to je Šimon Pánek? Znáte a víte kdo je Filozof? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Keramika v jiné sekci než Materiály. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?