Co je to?
Definice výrazu, termínu Karbon. Co znamená odborný pojem Karbon z kategorie Materiály?

Co je to Karbon? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Karbon

Karbon čili karbonové – uhlíkové vlákno, je materiál skládající se převážně z uhlíku. Vlákno se vyznačuje tenkostí a pevností. Je využíváno pro technické účely, například pro vyztužení. První uhlíková vlákna vznikla ke konci 19. století – byla využita například do prvních žárovek.
Průmyslově se začala vyrábět v polovině 20. století z viskózy, která se však jako výchozí surovina brzy překonala a nejčastěji je jako zdroj využíván je polyakryl.

Význam slova, termín, co je to Karbon? Definice výrazu, termínu Karbon. Co znamená odborný pojem Karbon z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Karbon) můžete sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Karbon patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: Materiály, co to je, definice, přesný výraz, přesný význam, slovo, co znamená, vysvětlení, Karbon, popis, význam pojmu, formulace, slovník, wiki, Materiály, význam slova

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Karbon? resp. co se skrývá pod slovem Karbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karbon, odpověď na dotaz co je to Karbon?. Víte např. kdo to je Petr Iljič Čajkovskij? Znáte a víte kdo je Conchita Wurst? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Karbon hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.