Co je to?
Definice výrazu, termínu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Co je to Kaolin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kaolin

Kaolin je pojmenování užitkového druhu horniny, používané především pro výrobu porcelánu, keramiky nebo papíru či ve stavebnictví a gumárenství, kde se hojně využívá jeho vlastností. Kaolin je totiž žáruvzdorný, vazný a plastický. Jeho hlavní součástí je minerál kaolinit a zrnka křemene.
Samotný název je převzat z čínštiny, naleziště jsou ve všech významných zemích světa. U nás se kaolin těží nejvíce na Karlovarsku.

Význam slova, termín, co je to Kaolin? Definice výrazu, termínu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Kaolin můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Kaolin se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, Kaolin, synonymum, přesný výraz, význam, co to je, Materiály, slovo, pojem, slovník, popis, popis, wiki, co znamená

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Kaolin? resp. jaký je přesný význam slova Kaolin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaolin, odpověď na dotaz co je to Kaolin?. Víte např. kdo to je Quasimodo? Znáte a víte kdo je Žid? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.