Co je to?
Odborný výraz, definice slova Eternit. Co znamená pojem Eternit z kategorie Materiály?

Co je to Eternit? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Eternit?

Eternit je materiál určený pro stavební využití. Značka je registrovaná belgickou společností Etex. Jedná se většinou o krytinu z cementu a vláknitých pojiv, jako pojivo se nejvíce využívá azbest či jiná anorganická vlákna. Přidána mohou být i barviva. Z eternitu lze vyrobit různé předměty, nejčastěji je však používán jako krytina (osinkocementové desky) ve tvaru rovných desek, tvarovek nebo vlnovek.

Význam slova, termín, co je to Eternit? Odborný výraz, definice slova Eternit. Co znamená pojem Eternit z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Eternit? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Eternit je v kategorii Materiály

Klíčová slova: co znamená, Eternit, popis, formulace, význam slova, slovník, slovo, význam, synonymum, pojem, termín, informace, wiki, Materiály, význam pojmu, přesný výraz

Co označuje termín Eternit? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Eternit (z latinského aeternum – věčnost) je registrovaná ochranná známka pro vláknitý cement vlastněná belgickou firmou Etex Group S.A. (mateřskou společností německé firmy Eternit Gmbh). Název „Eternit“ se ale běžně užívá jako obecný výraz pro vláknitý cement. Vynalezl jej koncem 19. století Rakušan Ludwig Hatschek. Ten namíchal směs z 90 % cementu a 10 % azbestových vláken, kterou smíchal s vodou a následně nechal materiál projet strojem na výrobu kartonu.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Eternit? resp. co se skrývá pod slovem Eternit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eternit, odpověď na dotaz co je to Eternit?. Víte např. kdo to je Lenka Filipová? Znáte a víte kdo je Thorin Pavéza? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Eternit hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.