Co je to?
Odborný výraz, definice slova Eternit. Co znamená pojem Eternit z kategorie Materiály?

Co je to Eternit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Eternit?

Eternit je materiál určený pro stavební využití. Značka je registrovaná belgickou společností Etex. Jedná se většinou o krytinu z cementu a vláknitých pojiv, jako pojivo se nejvíce využívá azbest či jiná anorganická vlákna. Přidána mohou být i barviva. Z eternitu lze vyrobit různé předměty, nejčastěji je však používán jako krytina (osinkocementové desky) ve tvaru rovných desek, tvarovek nebo vlnovek.

Význam slova, termín, co je to Eternit? Odborný výraz, definice slova Eternit. Co znamená pojem Eternit z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Eternit patří do sekce Materiály

Klíčová slova: heslo, formulace, Materiály, informace, slovník, přesný význam, termín, synonymum, definice, význam slova, co znamená, význam, wiki, co to je, slovo, popis

Ve Wikipedii se o heslu Eternit dozvíte následující

Eternit (z latinského aeternum – věčnost) je registrovaná ochranná známka pro vláknitý cement vlastněná belgickou firmou Etex Group S.A. (mateřskou společností německé firmy Eternit Gmbh). Název „Eternit“ se ale běžně užívá jako obecný výraz pro vláknitý cement. Vynalezl jej koncem 19. století Rakušan Ludwig Hatschek. Ten namíchal směs z 90 % cementu a 10 % azbestových vláken, kterou smíchal s vodou a následně nechal materiál projet strojem na výrobu kartonu.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Eternit? resp. co to je Eternit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eternit, odpověď na dotaz co je to Eternit?. Víte např. kdo to je Chiméra? Znáte a víte kdo je Thorin Pavéza? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Eternit i v jiných kategoriích (než Materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.