Co je to?
Definice výrazu, termínu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Co je to Ebonit? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ebonit?

Ebonit je druh umělé hmoty, který se označuje také jako tvrdá pryž. Autoři jeho výroby jsou bratři Goodyearové. Původně měla hmota nahrazovat dražší ebenové dřevo.
Ebonit vzniká prodloužením doby vulkanizace kaučuku jak přírodního, tak umělého. Tím se ve hmotě zvýší obsah síry. Posílí se tak izolační vlastnosti i chemická odolnost. Takto vzniklá pryž má široké možnosti uplatnění – od elektrických přístrojů přes sportovní náčiní až k uměleckým výrobkům.

Význam slova, termín, co je to Ebonit? Definice výrazu, termínu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Ebonit) můžete sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Ebonit patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, význam slova, přesný výraz, popis, přesný význam, slovo, heslo, termín, význam, Materiály, wiki, vysvětlení, Ebonit, slovník, Materiály

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ebonit? resp. co to je Ebonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebonit, odpověď na dotaz co je to Ebonit?. Víte např. kdo to je Tkadlec? Znáte a víte kdo je Patolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ebonit v jiné sekci než Materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.