Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čedič. Co znamená pojem Čedič z kategorie Materiály?

Co je to Čedič? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Čedič

Čedič, jinak také bazalt, je druh vyvřelé horniny. Jedná se o tmavý vylitý druh, který má strukturu skla nebo porfyru šedé nebo černé barvy. Označení bazalt pochází již ze starověku.
Jemně zrnitá struktura čediče vznikla při rychlém zatuhnutí lávy. Tato hornina se vyskytuje i na dalších planetách. Na Zemi tvoří čedič velkou část oceánské kůry.

Význam slova, termín, co je to Čedič? Odborný výraz, definice slova Čedič. Co znamená pojem Čedič z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čedič? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Čedič patří do sekce Materiály

Klíčová slova: termín, wiki, slovo, pojem, Materiály, slovník, Materiály, synonymum, co to je, popis, vysvětlení, Čedič, význam slova, definice, heslo, Čedič

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Čedič? resp. co přesně znamená slovo Čedič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čedič, odpověď na dotaz co je to Čedič?. Víte např. kdo to je Ranhojič? Znáte a víte kdo je Samorost? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.