Co je to?
Definice výrazu, termínu Bronz. Co znamená odborný pojem Bronz z kategorie Materiály?

Co je to Bronz? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bronz?

Bronz je slitina kovů, mědi a cínu, popřípadě dalších kovů – olova, manganu, hliníku a dalších. Vlastnosti bronzu oceňovali lidé již v pravěkých dobách a jednomu období dal bronz i jméno. Používal se k výrobě různých nástrojů, zbraní, ozdob a dalších předmětů.
Bronz má proti jiným kovům vyšší tvrdost, takže jeh objev se stal výrazným pokrokem. V současnosti se bronz využívá převážně v sochařství nebo při určitých specifických pracích.

Význam slova, termín, co je to Bronz? Definice výrazu, termínu Bronz. Co znamená odborný pojem Bronz z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bronz s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Bronz je v kategorii Materiály

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, slovník, Bronz, synonymum, formulace, Materiály, vysvětlení, Bronz, popis, Materiály, co to je, wiki, heslo, pojem, informace

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bronz? resp. co označuje slovo Bronz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronz, odpověď na dotaz co je to Bronz?. Víte např. kdo to je Zikmund? Znáte a víte kdo je Michael Kors? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Bronz i v jiných kategoriích (než Materiály). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.