Co je to?
Definice výrazu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Co to je Bentonit? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bentonit

Bentonit je druh horniny, která vznikla při zvětrávání čediče. Má vysoký obsah minerálů, které se obvykle vyskytují v jílu. Přesné složení závisí na tom, kde se ložisko bentonitu vyskytuje. Jednou z jeho typických vlastností je izolace proti vodě a sorpční vlastnosti, což bentonit předurčuje k využití ve stavebnictví a také pro rekultivace. Bentonit se však využívá i v potravinářství, kosmetice a léčitelství. Zde se s bentonitem můžete setkat pod názvem aztécká hlína.

Význam slova, termín, co je to Bentonit? Definice výrazu Bentonit. Co znamená odborný pojem Bentonit z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Bentonit) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Bentonit patří do sekce Materiály

Klíčová slova: wiki, synonymum, slovník, přesný význam, přesný výraz, slovo, význam pojmu, pojem, Materiály, Materiály, co to je, popis, termín, význam slova, popis

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Bentonit? resp. co to je Bentonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bentonit, odpověď na dotaz co je to Bentonit?. Víte např. kdo to je Endomorf? Znáte a víte kdo je Moralista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bentonit v jiné sekci než Materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..