Co je to?
Definice výrazu, termínu Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Co je to Azbest? Význam slova

Co znamená termín Azbest? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Azbest je minerál s chemickým vzorcem Na2Fe2+3Fe3+2Si8O22(OH)2. Má barvy od nazelenalé, namodralé a nažloutlé až k bílé. Krystaly jsou jehlicovité a skládají se z vláken. Jsou hedvábně až perleťově lesklé, dokonale se štěpí.
Azbest není rozpustný v kyselinách a dokáže odolávat vysokým teplotám. Proto byl využíván jako protihořlavý materiál, byly mu však prokázány rakovinotvorné vlastnosti, a proto je jeho používání v mnoha zemích zakázáno.

Význam slova, termín, co je to Azbest? Definice výrazu, termínu Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Azbest? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Azbest je v kategorii Materiály

Klíčová slova: co to je, Azbest, co znamená, slovník, formulace, vysvětlení, popis, termín, heslo, definice, pojem, přesný výraz, význam, význam slova, význam pojmu, wiki

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Azbest? resp. co označuje slovo Azbest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbest, odpověď na dotaz co je to Azbest?. Víte např. kdo to je Ben Cristovao? Znáte a víte kdo je Fénix? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Azbest v jiné sekci než Materiály. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.