Co je to?
Definice výrazu, termínu Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Co je to Azbest? Význam slova

Co znamená termín Azbest? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Azbest je minerál s chemickým vzorcem Na2Fe2+3Fe3+2Si8O22(OH)2. Má barvy od nazelenalé, namodralé a nažloutlé až k bílé. Krystaly jsou jehlicovité a skládají se z vláken. Jsou hedvábně až perleťově lesklé, dokonale se štěpí.
Azbest není rozpustný v kyselinách a dokáže odolávat vysokým teplotám. Proto byl využíván jako protihořlavý materiál, byly mu však prokázány rakovinotvorné vlastnosti, a proto je jeho používání v mnoha zemích zakázáno.


Co je to Azbest? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Azbest. Co znamená odborný pojem Azbest z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Azbest sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Azbest patří do sekce Materiály

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, přesný význam, termín, odborný výraz, význam pojmu, lexikon, co je to Azbest?, Azbest, Materiály, přesný výraz, definice pojmu, wiki, terminologie, definice, formulace, synonymum, význam


Pojem Azbest je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Azbest ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Azbest ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Azbest ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Azbest ve Wikislovníku

Najít heslo Azbest ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Azbest ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Azbest například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Azbest? resp. co to je Azbest? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Azbest, odpověď na dotaz co je to Azbest?. Víte např. kdo to je Detektiv? Znáte a víte kdo je Izák? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.