Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zlatý řez. Co znamená pojem Zlatý řez z kategorie Matematika?

Co to je Zlatý řez? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zlatý řez?

Zlatý řez je jiné označení pro Fibonacciho číslo – 1.61803… , které označuje ideální poměr mezi délkami. Je známo již od starověku, označení zlatý poměr získalo v 19. století. Vzniká rozdělením úsečky na dvě základní části. Poměr větší části k menší musí odpovídat poměru celé úsečky k větší části. Vzniklá hodnota je iracionální číslo.
Zlatý řez se využívá nejen v matematice, ale i v umění, a v současnosti se s ní hojně setkat i v teorii fotografie, kde jako poměr stran působí esteticky příznivě. Zlatý řez lze objevit i v mnoha přírodních úkazech.


Co je to Zlatý řez? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zlatý řez. Co znamená pojem Zlatý řez z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Zlatý řez můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zlatý řez je v sekci Matematika

Klíčová slova: popis, synonymum, vysvětlení, wiki, význam pojmu, co znamená, terminus technicus, Matematika, co je to Zlatý řez?, názvosloví, formulace, přesný význam, význam, definice, přesný výraz, Zlatý řez, informace, co to je


Pojem Zlatý řez je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Zlatý řez zkuste tyto odkazy

Najít výraz Zlatý řez na Google.cz

Hledat videa s názvem Zlatý řez na Youtube

Zkusit najít pojem Zlatý řez ve vyhledávači Qwant

Najít termín Zlatý řez ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zlatý řez ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zlatý řez ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý řez například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zlatý řez? resp. jaká je definice termínu Zlatý řez? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zlatý řez, odpověď na dotaz co je to Zlatý řez?. Víte např. kdo to je Finanční poradce? Znáte a víte kdo je Lenka Filipová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.