Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veletucet. Co znamená odborný pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Co je to Veletucet? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Veletucet?

Hodnota veletucet se z dnešního pohledu rovná číslu 144. Jako veletucet se též označovalo tucet tuctů, přičemž tucet se rovná hodnotě 12. V obou případech se jedná o archaické označení, které se v dnešní době používá jen výjimečně. Veletucet se též v minulosti označoval cizím slovem Gros. Jako Gros velký se pak označovalo dvanáct veletuctů, tedy 1728 kusů.


Co je to Veletucet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veletucet. Co znamená odborný pojem Veletucet z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Veletucet můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Veletucet je v sekci Matematika

Klíčová slova: význam slova, definice, slovník, slovo, přesný význam, Matematika, wiki, synonymum, co znamená, popis, názvosloví, lexikon, Veletucet, význam, Matematika, co je to Veletucet?, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Veletucet je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Veletucet?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sto čtyřicet čtyři je přirozené číslo. Toto číslo je čtvercem čísla 12. Jedná se také o mocné číslo a 13. číslo Fibonacciho posloupnosti. Archaické označení je Veletucet, což znamená tucet tuctů.

Hledejte pojem Veletucet v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Veletucet ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Veletucet ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Veletucet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Veletucet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Veletucet na Youtube

Najít výraz Veletucet ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Veletucet například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Veletucet? resp. co přesně znamená slovo Veletucet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veletucet, odpověď na dotaz co je to Veletucet?. Víte např. kdo to je Tester? Znáte a víte kdo je Logoped? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Veletucet i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?