Co je to?
Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Co je to Variace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Variace?

Variace je slovo s více významy. Velmi často se užívá v matematice, teorii pravděpodobnosti a také ve statistice. Nazývá se také rozptyl či disperze, střední kvadratická odchylka nebo fluktuace.
Variace se týká náhodných veličin. Definována je jako charakteristika variability rozdělení pravděpodobnosti této náhodné veličiny, vyjadřující různost rozdělení skupiny náhodných hodnot kolem střední hodnoty.


Co je to Variace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Variace se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: co je to Variace?, pojem, definice pojmu, popis, co to je, význam pojmu, význam, slovo, Matematika, wiki, synonymum, Matematika, přesný význam, terminologie, terminus technicus, názvosloví, formulace, informace


Pojem Variace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Variace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Variace k-té třídy z n prvků je každá uspořádaná k-tice vytvořená z celkového počtu n prvků, přičemž při výběru záleží na pořadí jednotlivých prvků. Rozlišujeme variace s opakováním a bez opakování.

Zkuste zjistit více informací o slovu Variace v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Variace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Variace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Variace ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Variace ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Variace ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Variace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Variace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Variace? resp. co znamená výraz Variace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variace, odpověď na dotaz co je to Variace?. Víte např. kdo to je David Rockefeller? Znáte a víte kdo je Taxikář? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..