Co je to?
Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Co je to Variace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Variace?

Variace je slovo s více významy. Velmi často se užívá v matematice, teorii pravděpodobnosti a také ve statistice. Nazývá se také rozptyl či disperze, střední kvadratická odchylka nebo fluktuace.
Variace se týká náhodných veličin. Definována je jako charakteristika variability rozdělení pravděpodobnosti této náhodné veličiny, vyjadřující různost rozdělení skupiny náhodných hodnot kolem střední hodnoty.

Význam slova, termín, co je to Variace? Výraz, termín, definice slova Variace. Co znamená odborný pojem Variace z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Variace? s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Variace je v sekci Matematika

Klíčová slova: definice, informace, Variace, formulace, popis, co znamená, Variace, slovo, synonymum, význam, pojem, přesný význam, co to je, Matematika, význam slova, termín

Ve Wikipedii se o heslu Variace dozvíte následující

Variace k-té třídy z n prvků je každá uspořádaná k-tice vytvořená z celkového počtu n prvků, přičemž při výběru záleží na pořadí jednotlivých prvků. Rozlišujeme variace s opakováním a bez opakování.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Variace? resp. jaký je význam pojmu Variace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variace, odpověď na dotaz co je to Variace?. Víte např. kdo to je Jakub Zedníček? Znáte a víte kdo je Margaret Thatcherová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..