Co je to?
Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Co je to Úhlopříčka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Úhlopříčka

Úhlopříčka je jeden ze základních pojmů v geometrii. Úhlopříčka nebo také diagonála je spojnicí mezi dvěma vrcholy mnohoúhelníku (v rovinné geometrii) nebo mnohostěnu (v prostorové geometrii). Tyto body spolu vzájemně nesousedí.

Význam slova, termín, co je to Úhlopříčka? Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Úhlopříčka sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Úhlopříčka patří do sekce Matematika

Co znamená pojem Úhlopříčka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Úhlopříčka (též diagonála) je úsečka, která spojuje dva různé nesousední vrcholy mnohoúhelníka nebo mnohostěnu.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, wiki, vysvětlení, pojem, slovník, co to je, heslo, přesný význam, přesný výraz, Matematika, formulace, Úhlopříčka, termín, význam, popis

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Úhlopříčka? resp. jaký je přesný význam slova Úhlopříčka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úhlopříčka, odpověď na dotaz co je to Úhlopříčka?. Víte např. kdo to je Chodec? Znáte a víte kdo je Neurotik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?