Co je to?
Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Co je to Úhlopříčka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Úhlopříčka

Úhlopříčka je jeden ze základních pojmů v geometrii. Úhlopříčka nebo také diagonála je spojnicí mezi dvěma vrcholy mnohoúhelníku (v rovinné geometrii) nebo mnohostěnu (v prostorové geometrii). Tyto body spolu vzájemně nesousedí.

Význam slova, termín, co je to Úhlopříčka? Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Úhlopříčka můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Úhlopříčka je v kategorii Matematika

Klíčová slova: co to je, popis, význam pojmu, Matematika, termín, synonymum, slovo, význam slova, definice, přesný význam, Úhlopříčka, formulace, wiki, přesný výraz, heslo, informace

Wikipedie píše o slovu Úhlopříčka?

Úhlopříčka (též diagonála) je úsečka, která spojuje dva různé nesousední vrcholy mnohoúhelníka nebo mnohostěnu.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Úhlopříčka? resp. jaká je definice slova Úhlopříčka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úhlopříčka, odpověď na dotaz co je to Úhlopříčka?. Víte např. kdo to je Derviš? Znáte a víte kdo je Astronom? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?