Co je to?
Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Co je to Úhlopříčka? Význam slova

Co znamená termín Úhlopříčka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Úhlopříčka je jeden ze základních pojmů v geometrii. Úhlopříčka nebo také diagonála je spojnicí mezi dvěma vrcholy mnohoúhelníku (v rovinné geometrii) nebo mnohostěnu (v prostorové geometrii). Tyto body spolu vzájemně nesousedí.

Význam slova, termín, co je to Úhlopříčka? Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Úhlopříčka se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: význam slova, slovník, termín, definice, přesný význam, informace, co to je, popis, přesný výraz, Matematika, vysvětlení, význam, heslo, wiki, Úhlopříčka, Matematika

Co znamená pojem Úhlopříčka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Úhlopříčka (též diagonála) je úsečka, která spojuje dva různé nesousední vrcholy mnohoúhelníka nebo mnohostěnu.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Úhlopříčka? resp. jaký je význam pojmu Úhlopříčka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úhlopříčka, odpověď na dotaz co je to Úhlopříčka?. Víte např. kdo to je Natalie Portman? Znáte a víte kdo je Astronom? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Úhlopříčka hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?