Co je to?
Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Co je to Úhlopříčka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Úhlopříčka?

Úhlopříčka je jeden ze základních pojmů v geometrii. Úhlopříčka nebo také diagonála je spojnicí mezi dvěma vrcholy mnohoúhelníku (v rovinné geometrii) nebo mnohostěnu (v prostorové geometrii). Tyto body spolu vzájemně nesousedí.

Význam slova, termín, co je to Úhlopříčka? Definice výrazu, termínu Úhlopříčka. Co znamená odborný pojem Úhlopříčka z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Úhlopříčka? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Úhlopříčka se nachází v kategorii Matematika

Co znamená pojem Úhlopříčka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Úhlopříčka (též diagonála) je úsečka, která spojuje dva různé nesousední vrcholy mnohoúhelníka nebo mnohostěnu.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: definice, přesný význam, pojem, význam slova, slovník, Matematika, popis, informace, formulace, wiki, co to je, co znamená, vysvětlení, popis, Úhlopříčka

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Úhlopříčka? resp. jaká je definice slova Úhlopříčka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úhlopříčka, odpověď na dotaz co je to Úhlopříčka?. Víte např. kdo to je Chodec? Znáte a víte kdo je Neurotik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?