Co je to?
Definice výrazu, termínu Trojčlenka. Co znamená odborný pojem Trojčlenka z kategorie Matematika?

Co je to Trojčlenka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Trojčlenka

Trojčlenka je jedním z matematických postupů. Jedná se o postup mechanický, který je využíván především při počítání na základě přímé a nepřímé úměrnosti. Díky trojčlence lze řešit úlohy i bez abstrakce.
Je založena na typových situacích, které je možno využít i pro skutečné problémy. Vychází se ze tří na sobě závislých údajů a vypočítává se čtvrtý. Přímá úměra pracuje s pravidlem čím více… tím více, nepřímá úměra uplatňuje pravidlo čím více… tím méně.


Co je to Trojčlenka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Trojčlenka. Co znamená odborný pojem Trojčlenka z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Trojčlenka sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Trojčlenka je v kategorii Matematika

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, termín, popis, co je to Trojčlenka?, wiki, formulace, odborný výraz, heslo, co to je, pojem, informace, slovo, Matematika, definice pojmu, terminologie, Trojčlenka, Matematika


Pojem Trojčlenka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Trojčlenka

Vyhledat slovo Trojčlenka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Trojčlenka ve Wikislovníku

Vyhledat termín Trojčlenka ve vyhledávači Yandex

Najít termín Trojčlenka na Google.cz

Hledat pojem Trojčlenka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trojčlenka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Trojčlenka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Trojčlenka? resp. co znamená výraz Trojčlenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trojčlenka, odpověď na dotaz co je to Trojčlenka?. Víte např. kdo to je Pragmatik? Znáte a víte kdo je Antonín Zápotocký? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.