Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Co je to Tětiva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tětiva

Úsečka spojující v geometrii dva různé body umístěné na kružnici. Nejdelší tětiva je ta procházející středem kružnice. Taková tětiva zároveň splývá s průměrem zkoumané kružnice. Tětiva zároveň rozděluje kruh jako geometrický objekt na dvě takzvané úseče. Plochu úseče ohraničuje tětiva a kruhový oblouk.

Význam slova, termín, co je to Tětiva? Definice odborného termínu, slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tětiva? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Tětiva patří do sekce Matematika

Klíčová slova: slovník, co znamená, význam pojmu, popis, pojem, Tětiva, Tětiva, definice, formulace, Matematika, synonymum, Matematika, význam, wiki, co to je, přesný výraz

Co označuje termín Tětiva? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tětiva je úsečka spojující dva body na kružnici. Tětiva procházející středem je ze všech nejdelší a nazývá se průměrem kružnice.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Tětiva? resp. co označuje slovo Tětiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tětiva, odpověď na dotaz co je to Tětiva?. Víte např. kdo to je Manipulátor? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Matematika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.