Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Co je to Tětiva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tětiva

Úsečka spojující v geometrii dva různé body umístěné na kružnici. Nejdelší tětiva je ta procházející středem kružnice. Taková tětiva zároveň splývá s průměrem zkoumané kružnice. Tětiva zároveň rozděluje kruh jako geometrický objekt na dvě takzvané úseče. Plochu úseče ohraničuje tětiva a kruhový oblouk.

Význam slova, termín, co je to Tětiva? Definice odborného termínu, slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Tětiva se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Tětiva je v kategorii Matematika

Klíčová slova: co to je, Tětiva, formulace, slovník, význam slova, informace, význam, pojem, termín, vysvětlení, Matematika, Tětiva, co znamená, synonymum, wiki, význam pojmu

Co znamená pojem Tětiva? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tětiva je úsečka spojující dva body na kružnici. Tětiva procházející středem je ze všech nejdelší a nazývá se průměrem kružnice.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Tětiva? resp. co znamená Tětiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tětiva, odpověď na dotaz co je to Tětiva?. Víte např. kdo to je Vegetarián? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Tětiva i v jiných kategoriích (než Matematika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.