Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Co je to Sudé číslo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sudé číslo?

Sudé číslo je matematický pojem. Sudé číslo je násobkem dvou. Zda je číslo sudé nebo liché bývá označováno jako parita. V desítkové soustavě je číslo sudé tehdy, má-li poslední číslici sudou. Prvočísla jsou čísla lichá. Jediným sudým prvočíslem je číslo 2.
Množina sudých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.

Význam slova, termín, co je to Sudé číslo? Definice odborného termínu, slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Sudé číslo můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Sudé číslo je v kategorii Matematika

Klíčová slova: slovník, přesný význam, přesný výraz, formulace, význam slova, význam pojmu, slovo, definice, termín, wiki, co znamená, Sudé číslo, heslo, popis, význam, informace

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Sudé číslo? resp. co je to Sudé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sudé číslo, odpověď na dotaz co je to Sudé číslo?. Víte např. kdo to je Dula? Znáte a víte kdo je Svatá Barbora? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.