Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Co je to Sudé číslo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sudé číslo

Sudé číslo je matematický pojem. Sudé číslo je násobkem dvou. Zda je číslo sudé nebo liché bývá označováno jako parita. V desítkové soustavě je číslo sudé tehdy, má-li poslední číslici sudou. Prvočísla jsou čísla lichá. Jediným sudým prvočíslem je číslo 2.
Množina sudých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Sudé číslo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sudé číslo. Co znamená pojem Sudé číslo z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sudé číslo se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, terminologie, informace, co to je, slovník, definice pojmu, lexikon, Matematika, význam slova, odborný výraz, popis, pojem, názvosloví, Sudé číslo, synonymum, přesný význam


Pojem Sudé číslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Sudé číslo zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Sudé číslo ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sudé číslo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Sudé číslo ve Wikislovníku

Najít pojem Sudé číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Sudé číslo ve vyhledávači Yandex

Najít termín Sudé číslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sudé číslo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sudé číslo? resp. co přesně označuje termín Sudé číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sudé číslo, odpověď na dotaz co je to Sudé číslo?. Víte např. kdo to je Ladislav Županič? Znáte a víte kdo je Michal Kováč? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Sudé číslo hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.