Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stupnice. Co znamená pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Co je to Stupnice? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Stupnice?

Stupnice je pojmenování pro řadu tónů v rozsahu oktávy, které jdou po sobě a pro jejich úpravu jsou stanovena přesná pravidla. Základní tónovou řadu tvoří tóny C, D, E, F, G, A, H, C. Ty se označují jako tóny základní. Jedná se o celé tóny i půltóny. Za základní stupnici je považována stupnice C Dur.
Nejužívanější stupnice jsou mollové a durové, ty pak mají různé podskupiny a podtypy. Hudba evropského typu vychází z tzv. klasických diatonických stupnic.

Význam slova, termín, co je to Stupnice? Definice odborného termínu, slova Stupnice. Co znamená pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Stupnice s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Stupnice je v kategorii Matematika

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, popis, co to je, termín, Matematika, formulace, význam slova, Stupnice, definice, co znamená, vysvětlení, slovník, informace, heslo, přesný výraz

Wikipedie píše o slovu Stupnice?

Stupnice neboli škála je dohodnutý způsob, jak očíslovat hodnotu a značit určitou veličinu. Stupnice se dělí na jednotlivé stupně.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Stupnice? resp. co přesně znamená slovo Stupnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stupnice, odpověď na dotaz co je to Stupnice?. Víte např. kdo to je Rabín? Znáte a víte kdo je Jana Uriel Kratochvílová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?