Co je to?
Definice výrazu, termínu Skalár. Co znamená odborný pojem Skalár z kategorie Matematika?

Co je to Skalár? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Skalár

Veličina, již v matematice, fyzice a také informatice určuje jeden jediný číselný údaj. Matematika považuje skalár za reálné nebo komplexní číslo, fyzika skalárem označuje jednorozměrnou veličinu, například hmotnost nebo teplotu. Jde vždy o veličinu, kterou je možné nějakým způsobem změřit nebo také spočítat.


Co je to Skalár? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Skalár. Co znamená odborný pojem Skalár z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Skalár je v sekci Matematika

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, popis, definice, význam pojmu, wiki, vysvětlení, definice pojmu, terminologie, názvosloví, význam slova, přesný význam, Matematika, co je to Skalár?, význam, co znamená, formulace, informace


Pojem Skalár je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Skalár?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Skalár (z lat. scala, stupnice) je ve fyzice, v matematice nebo informatice veličina, jejíž hodnota je v daných jednotkách plně určena jediným číselným údajem. Protikladem skalární veličiny jsou vektory nebo tenzory, které jsou určeny více číselnými hodnotami. Tak například teplota je skalár, kdežto rychlost je obvykle vektor.

Jiné zdroje informací o pojmu Skalár

Hledat slovo Skalár ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Skalár na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skalár ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Skalár na Google.cz

Najít výraz Skalár ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skalár ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Skalár například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Skalár? resp. jaký je význam pojmu Skalár? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skalár, odpověď na dotaz co je to Skalár?. Víte např. kdo to je Klára Issová? Znáte a víte kdo je Vezír? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.