Co je to?
Definice výrazu, termínu Skalár. Co znamená odborný pojem Skalár z kategorie Matematika?

Co je to Skalár? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Skalár?

Veličina, již v matematice, fyzice a také informatice určuje jeden jediný číselný údaj. Matematika považuje skalár za reálné nebo komplexní číslo, fyzika skalárem označuje jednorozměrnou veličinu, například hmotnost nebo teplotu. Jde vždy o veličinu, kterou je možné nějakým způsobem změřit nebo také spočítat.

Význam slova, termín, co je to Skalár? Definice výrazu, termínu Skalár. Co znamená odborný pojem Skalár z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Skalár? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Skalár je v kategorii Matematika

Klíčová slova: definice, co znamená, heslo, informace, Matematika, Skalár, pojem, slovo, termín, popis, slovník, přesný výraz, co to je, wiki, význam, Matematika

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Skalár dozvíte následující

Skalár (z lat. scala, stupnice) je ve fyzice, v matematice nebo informatice veličina, jejíž hodnota je v daných jednotkách plně určena jediným číselným údajem. Protikladem skalární veličiny jsou vektory nebo tenzory, které jsou určeny více číselnými hodnotami. Tak například teplota je skalár, kdežto rychlost je obvykle vektor.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Skalár? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Skalár? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skalár, odpověď na dotaz co je to Skalár?. Víte např. kdo to je Švica? Znáte a víte kdo je Vezír? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Skalár v jiné sekci než Matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.