Co je to?
Definice výrazu, termínu Regrese. Co znamená odborný pojem Regrese z kategorie Matematika?

Co je to Regrese? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Regrese

Pohyb zpátky nebo také ústup, návrat k minulosti. Používá se například v psychologii ve freudovské psychoanalýze, kde znamená návrat k původním dětským formám chování nebo terapeutem řízený návrat do minulosti, kdy si pacient vybavuje své minulé vzpomínky a tím se vyrovnává s různými traumaty. Dál se vyskytuje i v matematické statistice nebo logice.


Co je to Regrese? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Regrese. Co znamená odborný pojem Regrese z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Regrese můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Regrese je v sekci Matematika

Klíčová slova: co to je, Matematika, terminus technicus, přesný význam, Matematika, co je to Regrese?, lexikon, Regrese, přesný výraz, definice, popis, informace, odborné názvosloví, slovo, synonymum, wiki, termín, význam


Pojem Regrese je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Regrese můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Regresní analýza je označení statistických metod, které umožňují odhadovat hodnotu jisté náhodné veličiny (takzvané závisle proměnné, nazývané též cílová proměnná, regresand anebo vysvětlovaná proměnná) na základě znalosti jiných veličin (nezávisle proměnných, regresorů, kovariát anebo vysvětlujících proměnných). Regresní analýza dnes patří k nejvýznamnějším metodám matematické statistiky a samostatně či ve spojení s jinými metodami se používá prakticky v každé oblasti empirické a aplikované vědy.

Další informační zdroje o slovu Regrese

Vyhledat heslo Regrese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Regrese ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Regrese ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Regrese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Regrese ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Regrese ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Regrese například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Regrese? resp. co se přesně ukrývá za slovem Regrese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Regrese, odpověď na dotaz co je to Regrese?. Víte např. kdo to je Warren Buffett? Znáte a víte kdo je Biskup? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem